so 8.10.2016 | Vojtěch Drbohlav, Lukáš Štěrovský

Junioři v přetahované s Mladou Boleslaví nakonec neuspěli. Prohráli 2:3

Vyrovnaný duel nabídlo 12. kolo DHL Extraligy juniorů, konkrétně střetnutí mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Východočeši šli jako první do vedení, dokázali se otřepat i po inkasování dvou slepených gólů v polovině utkání. Zásluhou Dvořáka, který se postaral o obě branky Mountfieldu, ještě Hradečtí srovnali, na úspěšné trestné střílení domácích ze 46. minuty už ale odpověď nenašli. Na ledě Středočechů tak padli 2:3.

První dějství branku nenabídlo

Aktivněji působili v úvodu zápasu domácí. Mezi kruhy se ocitl sám Jan Prokop a postupoval na Daniela Bechného. V rozhodující chvíli však trefil pouze brankářovu hruď. Ani přesilovou hru však Bruslaři nevyužili, nedokázali si v ní vytvořit tlak či důraz před bránou. Asi největší příležitost v první dvacetiminutovce si vypracovali Východočeši, kteří postupovali na Michala Kroftu v přečíslení dva proti jednomu. Aleš Dufek však trestuhodně netrefil prázdnou branku.

Netrvalo dlouho a Hradečtí si vytvořili slušný závar před bránou a přeci jen dotlačili kotouč až za brankovou čáru. Stalo se tak ale po odpískání a navíc byli v brankovišti i útočící hráči Mountfieldu. Po zbytek prvního dějství už se na ledě nic závratného nestalo. Bruslaři se sice několikrát pokoušeli usadit v útočném pásmu, pozorná obrana Hradce Králové byla ale proti.

Dva góly na obou stranách rozluštění zápasu nepřinesly

Na startu druhého dějství se hosté dostali po 75 sekundách do vedení. Puk zametl do protipohybu gólmana ukázkově Jaroslav Dvořák. Boleslavští však dokázali několik minut poté vyrovnat. Daniel Bechný nepředvedl vůbec jistý zákrok a puk neměl pod kontrolou. Toho využil Marek Mlčoch, jenž zametl kotouč do odkryté klece. Půl minuty poté dokázali Středočeši dokonce otočit stav zápasu. Na brankáře postupoval osamocený Patrik Straka, který se po výborně provedeném blafáku mohl radovat z další branky domácích.

Mountfield ale vůbec nesložil zbraně a stále byl aktivní. Hosté se dostali do přečíslení, na jehož konci stál Daniel Lier. K jeho smůle ale trefil jen horní tyč branky. Na druhé straně už zvedal ruce a radoval se Kroni Musliu. Jenže se mu nepovedlo zamést puk mezi tyč a beton gólmana, takže radost nebyla na místě. Následně chyboval David Marček, jenž upadl na modré čáře, a hosté se dostali do dalšího přečíslení. Z toho padl další gól. Ke vzdálenější nasměroval kotouč Jaroslav Dvořák, který tak zaznamenal druhý přesný zásah v tomto utkání. 12 sekund před koncem ještě zůstal na ledě ležet po tvrdém ataku Dominik Řepík, nakonec však odjel na střídačku po svých.

Rozhodlo trestné střílení domácích

Třetí třetina začala sérií několika zakázaných uvolnění na obou stranách. Ve 46. minutě ujel na branku Milan Dančišin, jenže byl faulován Danielem Lierem, a tak ani nezakončil. Hlavní rozhodčí poté nařídil trestné střílení. To provedl Milan Dančišin tak, jak je u něj zvykem. Rozhýbal si brankáře a bekhendovým blafákem mu nedal šanci. Poté se hrálo hodně nahoru dolů, na Mountfieldu bylo znát, že chce za každou cenu vyrovnat.

Hradečtí měli navíc k dispozici přesilovou hru, kterou sehráli poměrně slušně. Aktivně působil především Radim Šalda. První střela mu sice nesedla, ale tou druhou už nadělal Michalu Kroftovi pořádně starosti. Boleslavský gólman vykopl na poslední chvíli puk betonem. V závěrečných minutách a sekundách se Východočeši už nezmohli na závěrečný tlak, nedařilo se jim přerušit hru, která plynula rychle, ani vybrat oddechový čas. Power-play trvající přes půl minuty také Hradci vyrovnání nepřinesla. Ani Mountfieldu se tak nepodařilo zastavit rozjetou Mladou Boleslav od šesté výhry v řadě.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Celé mužstvo od prvního až po posledního hráče šlapalo. To, že jsme se tak zvedli, je zásluha hráčů. Změnili přístup k zápasům a tréninkům. Nejen vítězství nad Hradcem je pro ně patřičná odměna.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Z naší strany to bylo dost nešťastné utkání. Soupeř trestal naše hrubé chyby. Za stavu 1:0 pro nás udělali hráči chybu v oslabení, i druhému inkasovanému gólu předcházela velká chyba. Třetí branku jsme inkasovali, protože jsme tam zapomněli na jednoho hráče. Potom bylo nařízeno trestné střílení, které domácí proměnili. Nemyslím si, že by nás Boleslav vyloženě přehrávala. Podle mě to bylo vyrovnané utkání. My jsme bohužel zaostali o jeden gól a potom už nestihli vyrovnat. Je to pro nás samozřejmě ztráta.