so 19.11.2005 | Lukáš Souček

Junioři vezou z brněnského Ronda bod za remízu 4:4

Juniorům se v sobotu povedl v Brně vybojovat další bod za remízu 4:4. Hosté sice v osmé minutě už prohrávali o jeden gól, ale o vyrovnání se postaral o šest minut později Miloslav Čermák. Ve druhé třetině byla vidět opravdová gólová přestřelka. Nejprve se domácí dokázali svému soupeři vzdálit na rozdíl dvou branek. Energetici ale brankami Daňa a Petružálka náskok Ytongu smazali, vzápětí však museli znovu dohánět jednogólové manko. Kýžené vyrovnání přišlo v čase 37:41 kdy Jiří Šimoníček přesně zakončil souhru celé pětky. Ve třetí třetině už se skóre neměnilo, a tak se obě mužstva o body podělila.

Obě mužstva hned ze začátku utkání nasadila velké tempo. Rychlý hokej se přenášel z jedné strany na druhou a prvním, kdo se radovali byli domácí. Hradečtí úplně pozapomněli na úplně volného Michala Šůrka, jenž dokázal zvednout střelu nad Tomíčkovy položené betony. V první třetině se však dočkali branky i hosté a to v čase 13:06 kdy se krásně prosadil Miloslav Čermák.

Ve druhé třetině se strhla doslova gólová přestřelka. S Východočechy to vypadalo špatně, když se podruhé v utkání trefil Michal Šůrek a pár minut poté zvyšoval už na 3:1 Petr Obdržálek. Energetici však bojovali dál a výsledkem byly branky Lukáše Daňa a Martina Petružálka, které znovu srovnali stav zápasu. Nerozhodný stav však dlouho na světelné tabuli nevydržel. Z přihrávky Adama Kroupy se nemýlil Tomáš Sršeň. Ani po této brance ale nebylo všem gólům konec. Václav Petr totiž vybojoval kotouč pro Miloslava Čermáka, který před brankou našel krásně postaveného Jiřího Šimoníčka. Ten si zkušeně počkal až si brankář klekne na led a střelou nad jeho pravý beton opět srovnal stav utkání.

Závěrečná dvacetiminutovka byla hodně o nervech. Oba týmy čekaly na chybu svého soupeře a samozřejmě se obě mužstva několikrát dočkaly. V cestě jim ale na obou stranách stáli brankáři, kteří už za svá záda žádný puk nepustili, a tak se obě mužstva rozešla smírně 4:4 a připisují si do tabulky týmů po jednom bodu.