so 24.9.2005 | Lukáš Souček

Junioři z Karlových Varů body nevezou

Souboj dvou mužstev nesoucích přívlastek „Energetici“ přinesl souboj sedmého kola extraligy juniorů. Hradečtí hokejisté se dostali v Karlových Varech rychle do vedení zásluhou Miloslava Čermáka. Za necelé tři minuty ale vyrovnal Jan Bauer a do šaten se šlo za stavu 1:1. Druhá část utkání byla očividně klíčová a její průběh byl v moci rozhodčích, kteří se prezentovali zcela neprofesionálním výkonem. Domácí se prakticky trefili čtyřikrát a to vždy, když hosté hráli ve čtyřech. Ondřej Kosina dokonce zcela regulérně zasunul kotouč za záda domácího Jakubala, ale rozhodčí branku neuznal. V závěrečné třetině se Východočechům povedlo akorát snížit na 5:2, zásluhou Jiřího Janouška.

Do zápasu nastoupili Hradečtí velmi dobře. Hned v páté minutě se totiž gólově prosadil Miloslav Čermák, asistenci si připsal Jakub Luštinec. Hostům ale radost z vedení dlouho nevydržela, jelikož se o necelé tři minuty později trefil Jan Bauer a vyrovnal. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Hned na začátku té druhé se rozhodčí pustil do vylučování a zásadně tak ovlinil další průběh zápasu. Všechny čtyři branky domácích totiž padly v té době, kdy Hradečtí hráli ve čtyřech. Neprofesionalita rozhodčího se potvrdila neuznáním jednoznačné regulérní branky Východočechů. Hned v úvodu Ondřej Kosina společně s karlovarským obráncem neustáli vzájemný souboj a vytěsnili Jakubala z brankoviště. Ondřej Kosina se dokázal nejrychleji zorientovat a bekhendem zasunul kotouč do klece soupeře. Branku ale hlavní rozhodčí pro postavení hráče v brankovišti neuznal.

Třetí třetinu tedy domácí nemuseli nikam spěchat a v klidu se mohli soustředit na obranu. Posledním, kdo měnil skóre utkání byl Jiří Janoušek, který v čase 44:56 snížil na konečných 5:2. Karlovy Vary si tak připsaly dva cenné body do tabulky. Hradečtí junioři o ně budou muset zabojovat ve středečním utkání proti Kladnu.