pá 24.2.2017 | Klára Petrásková, Lenka Jonešová

Junioři začali venkovní trip výhrou, Vítkovicím nadělili pověstného bůra

Do daleké Ostravy se v pátek vydali hradečtí junioři. Tam se od 17 hodin utkali s celkem HC Vítkovice Ridera. Hradeckým se podařilo jako prvním otevřít skóre utkání, ve druhé třetině navíc vsítili další tři přesné zásahy a vedli už 4:0. V závěru vyrovnané třetí periody sice domácí přeci jen prostřelili Bechného mezi třemi tyčemi, na zisku třech bodů pro Mountfield to již však nic nezměnilo.

Hradec vstoupil do klání pravou nohou a ujal se vedení

Stejně jako i v pozdějším průběhu první třetiny, ukázal v 6. minutě bek Tomáš Kynčl, že umí zahrozit i z bezprostřední blízkosti. Nahrávka na ránu z první mu však šla příliš pod nohy a nedokázal tak před odkrytou bránou zahrozit přesněji. Co však hradeckou střídačku již zvedlo na nohy, to byl samostatný únik Davida Chalupy. Východočeský útočník naznačil střelu, zadržel puk a poslal po ledě puk do sítě – 0:1.

Pořádně napínavá byla následná hradecká přesilovka. Nejprve v ní totiž mohli Lvi sami inkasovat, když dali příliš prostoru Spratkovi. Toho však dokázal vychytat Bechný a voda se začala vařit na druhé straně. Na dorážku těsně nedosáhl Kynčl, Hidveghy zase nastřelil tyč. Nevedlo se ani Hnikovi, který Daňu nepřekonal na bližší tyč. Blízko ke gólu byl v následujících minutách i doklepávající Matějček či Řepík, do první sirény se však již skóre nezměnilo.

Atraktivní hokej přinesl šance i tři východočeské góly

O druhé třetině lze bez větších pochyb prohlásit, že pro oko diváka byla ještě atraktivnější než ta první. Hned v samotném úvodu nastřelil Malina v přesilovce tyč, hradecké oslabení mohl zase svým bekhendovým pokusem oživit Hnik. Jeho neproměněná šance ale Lvy mrzet nemusela, neboť do akce se záhy dostal Patrik Hidveghy, jenž u levé tyče nastavil hůl a zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2.

A nezůstalo pouze u tohoto gólu, mezi množstvím šancí se totiž rozvlnila branková síť ještě dvakrát – v obou případech na domácí straně. Druhý zápas po vleklém zranění odehrál v pátek Štěpán Matějček a oslavil ho náramně – gólovým zásahem, jímž zvýšil již na 0:3. Už se zdálo, že po dalších neproměněných příležitostech se za tohoto stavu také půjde do kabin, v poslední minutě však Východočeši vyvedli všechny z omylu. Hofman si dobře všiml najíždějícího Tomáše Zahradníka, který krásně našel horní růžek – 0:4

Lvi završili bůra, Vítkovice korigovaly jednou brankou

Vítkovičtí již neměli co ztratit, a tak se nebáli útočit. Proti Raškově přesilovkové ráně však dobře zasáhl Bechný a oproti předešlým třetinám poté nastala poněkud méně atraktivní část hry. Kotouč často putoval přes střední pásmo a vyložené šance se na několik minut odmlčely. Vrátily se však společně s hradeckou přesilovkou, která přišla v 52. minutě.

Už se zdálo, že domácí dokážou své oslabení ubránit, 12 vteřin před návratem Žiaka ale zleva napálil kotouč do předbrankového prostoru Nicolas Bureš a černá pryž skončila po odrazu od vítkovického hráče až v síti – 0:5. Zápas se pomalu chýlil ke konci a hrálo se prakticky už jen o Bechného čisté konto, o to však východočeský gólman necelé tři minuty před třetí sirénou přišel. Po menších zmatcích před jeho bránou se totiž touše chopil Vlastimil Malina, který stanovil skóre na konečných 1:5.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
S poměrně oslabeným a omlazeným týmem jsme vyrazili na poslední trip do Vítkovic a Třince. Nicméně i Vítkovice dnes nastoupili v trošku okleštěné sestavě, takže myslím, že to pro oba týmy bylo skoro stejné. Jsme rádi, že jsme si za těchto okolností připsali tři body. Po první třetině jsme vedli 1:0, pak jsme odskočili až na pětigólový rozdíl. Kluci se dnes snažili, proměňovali šance, které jsme si vytvořili. Zaslouženě jsme vyhráli a jsme za to rádi.