čt 28.9.2017 | Martin Voltr

Junioři ztráceli dva góly, nakonec z bitvy s Libercem vytěžili aspoň bod

Sedm kol – už čtyři prodloužení. Takovou bilanci mají hradečtí junioři, bohužel ale třikrát v nastavení prohráli, včetně svátečního zápasu s Libercem. Mladíci Mountfieldu zaslouží pochvalu za to, jak v jeho průběhu zabrali, neboť díky gólům Kynčla s Chalupou dotáhli dvoubrankovou ztrátu. Škoda jen, že z dramatické koncovky nevytěžili ještě víc.

Vyrovnaná první třetina gól nepřinesla

Liberečtí junioři urvali z prvních šesti kol jen dvě výhry, možná i proto na sváteční termín nabili kádr o některé hráče z prvoligových Benátek nad Jizerou. V první třetině se však ani oni, ani domácí tým z branky neradoval. Po sedmi minutách to s důrazem přehnal hradecký brousek Jakub Muška a k menšímu trestu si přibalil ještě osobní „desítku“, následně pykal i Pohl, jenže Tygři s přesilovkami nenaložili úspěšně.

Potom dostali naopak dvě slepené příležitosti Východočeši, a to už smrdělo gólem. Málo chybělo dorážejícímu Mašínovi, i po průniku Dominika Matouše udržel Žajdlík kotouč před brankovou čarou. Paradoxně i Daniel Dvořák musel být při hradecké početní výhodě pozorný, to když se kolem branky parádně obtočil Michal Teplý – v šestnácti letech nejmladší hráč zápasu, jehož Liberec letos získal z Havlíčkova Brodu.

Tygři přidali, Hradec odpověděl

Velký talent českého hokeje se čtyři minuty po přestávce přihlásil o slovo ještě důrazněji. Tedy prvním gólem. Hokejisté zpod Ještědu vstoupili do hry velmi svěže a když Jiří Průžek poslal od hrazení nabídku před branku, Michal Teplý zvedl puk do růžku. Dvořák si na něj sáhl, ale nezastavil – 0:1.

Až v tu chvíli začali Hradečtí opravdu zjišťovat, že tenhle tým jim na rozdíl od Slavie body lacino rozhodně nedá a že budou muset bojovat na sto padesát procent, aby vůbec mohli na nějaké pomýšlet. Dobrý průnik ze strany vystřihl Filip Moník, v tísni už se ale k zakončení nedostal. Pak ani jeden z týmů nevyužil přesilovku.

Skóre se měnilo až v posledních dvou minutách třetiny. A to hned dvakrát. Nejdřív Bílí Tygři zdvojnásobili vedení, když Beran v dalším rychlém protiútoku nabil Janu Žembovi. Jenže hradecká odpověď přišla v pravý čas. Přesně po 26 sekundách, kdy Patrik Mašín libovou přihrávkou vyzval ke snížení volného beka Tomáše Kynčla – 1:2!

Zasloužené vyrovnání a mohlo být i víc

Jak ohromně důležitý gól to byl, se ukázalo ve třetí části. Lvům totiž dodal velký elán. Patrik Mašín po třech minutách nabral rychlost a dostal se sám před brankáře, jenže nakonec ani nevystřelil. O chvíli později už ale podobný brejk vyšel. David Chalupa se rozjel po levé straně a pak přesnou střelou nad Žajdlíkovu lapačku vyrovnal – 2:2!

Liberec působil vykolejeným dojmem, už si nepočínal zdaleka tak sebevědomě. Přesilovkou se jenom protrápil, potom hostující lavička sáhla k oddechovému času. Mountfield měl ještě další šance, Mašín prostrkával na Chalupu, jenž na puk těsně nedosáhl, dorážku Hroudného pak zblokoval obránce. S blížící se sirénou Tygři přece jenom zabrali a byli zase aktivnější, hra nabrala pořádně bojovné tempo. Ale na remíze se nic nezměnilo.

Rychlý a příliš krutý konec

Svěřence Aleše Krátošky čekalo už čtvrté prodloužení v sezóně, ani jednou přitom na nájezdy nedošlo. A to platilo i tentokrát. Hradecký obránce smolně zakopl na útočné modré čáře, čímž pustil do sóla Petra Wienceka, který dostal od Nezbedy přihrávku a proti Dvořákovi se nemýlil – 2:3. Taková tečka už po 43 sekundách domácí dost bolela…

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
První třetina byla hodně vyrovnaná, i stav 0:0 tomu odpovídal. Ve druhé byl Liberec zhruba do desáté minuty lepší, ale pak myslím, že jsme zase měli mírnou převahu my a nakonec jsme i dokázali srovnat. Rozhodla chyba v prodloužení, kdy náš hráč zakopl, oni jeli sami na branku a byl z toho gól. I to se stává. Samozřejmě jsme rádi i za bod, ale je to škoda, protože ten bodík navíc jsme mohli ukořistit. Myslím, že z obou stran to byl dobrý zápas, kluci ho odmakali a dodržovali naše pokyny. Asi budeme muset víc trénovat hru tři na tři.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):
Určitě jsme spokojeni, chtěli jsme si odsud odvézt body. V prodloužení se nám podařilo získad bod navíc, za což jsme rádi. Bylo to těžké utkání, soupeř se prezentoval aktivní hrou, hodně nás napadal a byl agresivní. My jsme si s tím ale poradili a musíme klukům poděkovat za předvedený výkon.