čt 16.11.2017 | Jan Bulíček, Lenka Jonešová

Junioři ztratili dobře rozehrané utkání s Plzní a podlehli jí 3:4

Ve čtvrtek zavítal na led hradecké ČPP Arény lídr tabulky z Plzně. Bylo tedy jasné, že na juniory Mountfieldu rozhodně nebude čekat lehké utkání, což se v průběhu duelu potvrdilo. Hradečtí se sice v první dvacetiminutovce dostali dvěma přesnými zásahy do vedení, hosté ale postupem času zaveleli k velkému obratu a třemi góly otočili skóre. Královéhradečtí mladíci sice ve 40. minutě dokázali zásluhou Matějčka vyrovnat, na gól hostů z 52. minuty už ale zareagovat nedokázali a museli tak skousnout porážku 3:4.

Dvougólový náskok Hradce po první dvacetiminutovce

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Hostující celek z Plzně měl ze začátku převahu a dokázal Hradec držet v obranném pásmu. Z prvního většího tlaku domácích vyústila úvodní branka. Pažourek krásnou individuální akcí za plzeňskou klecí našel před bránou osamoceného Davida Chalupu, který se nemýlil a v 6. minutě otevřel skóre zápasu – 1:0.

Po úvodním gólu stouplo Mountfieldu sebevědomí a role na ledě se otočily. Mountfield byl tím, kdo diktoval tempo hry. Plzeň měla jednu šanci na srovnání, když ujížděla v přečíslení dva na jednoho, ale Bartozel stačil včas zasáhnout. V čase 13:37 si Mountfield zahrál první přesilovou hru a po minutě v početní výhodě se domácí dočkali druhého gólu. Dominik Řepík propálil od modré vše, co mu stálo v cestě – 2:0. V závěru měli hosté díky dvěma přesilovým hrám šanci snížit, žádná střela k tomu ale nevedla.

Zaspání začátku druhé třetiny stálo Mountfield vedení

Do druhé třetiny nastoupili hosté s jasným cílem, co nejdřív vstřelit kontaktní gól. Podařilo se jim to velmi rychle, když se ve 24. minutě prosadil Petr Eret, který využil přesilovku – 2:1. Plzenští i nadále setrvávali v tlaku a ve 26. minutě jim bylo odměnou srovnání z hole Jakuba Sysla. Obrat byl dokonán v čase 30:17, kdy po rychle vyhraném buly vystřelil Marek Rubner a puk se zastavil až v brance – 2:3.

Mountfield po třetím inkasovaném zásahu působil otřeseným dojmem z rychlé ztráty vedení a byl pod velkým tlakem. Domácí hráče ale nakopla následná přesilová hra, ve které se sice ještě neprosadili, z následné akce těsně před koncem druhé třetiny už se však Mountfield mohl radovat. Necelou minutu před koncem druhé části se prosadil dobře mířenou střelou Štěpán Matějček – 3:3.

Jediná branka Plzeňských v poslední části rozhodla

V závěrečném dějství zápasu se hra přelévala ze strany na stranu. Místo tlaku v obranných pásmech byli diváci svědky boje o to střední. Urputný boj vyústil v mnoho přesilových her na obou stranách. Jednu z nich v čase 51:32 využil Marek Rubner a dostal Západočechy opět do vedení – 3:4.

Hradci se nedařilo najít na plzeňský gól žádnou odpověď. Jednu z posledních možností na srovnání měli Matějček s Hroudným, kteří však zakončili těsně vedle. Týmová defenzívní hra hostí nedovolila Mountfieldu, aby se nadechl k závěrečnému tlaku. Plzenští indiáni si tak odvezli z východu Čech těsnou výhru 4:3.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Plzeň je na prvním místě v tabulce a navíc přijela ještě s posíleným týmem, její síla byla opravdu velká. Po první třetině jsme vedli 2:0 a zápas byl dobře rozehraný, druhá třetina nám ale moc nevyšla. Plzeň pak proměnila přesilovku a nakonec vyhrála 4:3. Po bodu jsme sahali, možná jsme si ho i zasloužili, je to ale hokej a gratulujeme soupeři.

David Bruk (HC Plzeň 1929):
Z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání. Možná jsme byli nakonec šťastnější v koncovce, zápas by si ale zasloužil dělbu bodů. Domácí hráli hodně aktivně a forčekovali, tím pádem nás drželi pod tlakem. Občas nám ale otevřeli prostor k přečíslení.