pá 20.1.2017 | Klára Petrásková

Junioři ztratili vyrovnané utkání v samém závěru. Kladnu podlehli 1:3

Do středočeského Kladna zajížděli v pátek bojovat o další cenné body hradečtí junioři. Ti chtěli prodloužit svou vítěznou sérii, po vyrovnaném průběhu klání však nakonec museli před svým soupeřem sklonit hlavu. Na branku domácích z první třetiny dokázali Lvi odpovědět, když na 1:1 tečí vyrovnal David Chalupa. Ke konci třetí periody už se pomalu zdálo, že duel dospěje až do prodloužení. Dělbu bodů však Rytíři odmítli dvěma góly z poslední pětiminutovky a uštědřili tak Mountfieldu první porážku v roce 2017.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno):
Je to pro nás cenné vítězství, i když po celou dobu jsme nehráli hokej, jaký bychom si představovali. Dvě třetiny jsme se herně trápili, přesto jsme pak ukázali charakter a ve třetí třetině hru vyrovnali. Nakonec jsme dali vítězné dva góly. Musíme být rádi, body potřebujeme do play off.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Pro nás to bylo dost nešťastné utkání. Všechny tři góly padly po našich chybách a neproměňovali jsme stoprocentní šance. To podle mě rozhodlo. Měli jsme převahu v šancích, i v těch vyložených, ale po první třetině prohrávali 0:1. Chyby, které jsme udělali, soupeř proměnil. Pro nás je to velká ztráta, do konce základní části už zbývá jen jedenáct zápasů.