st 1.3.2017 | Martin Voltr

Junioři ztratili zápas s Libercem už v první třetině, nakonec prohráli 1:5

Už jen kosmetické změny v tabulce jsou ve hře pro hradecké juniory, kteří dohrávají sezónu v okleštěném složení. Poslední dvojzápas zahájili na vlastním ledě proti Liberci, o šance na dobrý výsledek ale přišli hned v první třetině – inkasovali během ní čtyři góly. Pak svou snahu přece jenom zvýšili, ale tradiční trápení v koncovce protrhnul až pět minut před koncem Martin Hejna.

Vlastňák a liberecký uragán

Všechno špatně – asi tak by se dala shrnout první třetina z hradeckého pohledu. Hra byla zpočátku vyrovnaná, soupeři nic nehrotili, přesto postupně jeden z nich vystoupl do popředí. Odstartovala to osmá minuta a smolný vlastní gól Davida Chalupy, jenž si do branky ztečoval přihrávku Alberta Janeleho. Když vzápětí nevyrovnal ze sóla Hofman, Tygři se radovali podruhé. Chlum vybídl od pravého hrazení Petra Wienceka, jenž z mezikruží suverénně rozvlnil síť za Bechným – 0:2.

To samozřejmě domácím psychicky vůbec nepomohlo. Ve 14. minutě navíc vychytal Matouše ve velké šanci liberecký gólman Polášek a pak přišly další dvě pohromy. Nejprve všem ujel Jiří Průžek a Bechného si vymíchal do prázdné branky, minutu a půl před sirénou se brankář marně natahoval i proti střele Matouše Bělohorského ke druhé tyči. Liberec v tu chvíli jasně vládl nejen gólově, ale i herně – 0:4.

Po pátém gólu Tygrů začal Hradec tlačit

Východočeši vstoupili do druhé části solidně, na svých hokejkách měli aktivitu. Ovšem pátý gól zápasu i tak padl znovu do jejich sítě, když si Tomáš Nezbeda krásně vybruslil z kruhu až před bránu, položil si Bechného a zavěsil – 0:5. Hradec mohl odpovědět z několika přečíslení, to Hnikovo neskončilo střelou, Hofmanovi pak v dalším parádním nájezdu chybělo málo.

Domácí si vzápětí zahráli vůbec první přesilovku zápasu po liberecké hře v šesti, hned po ní šli na další – ta měla být dokonce dvojnásobná, jenže rozhodčí si z dvou jasných faulů na Patrika Hidveghyho vybral jen jeden. Hradecká třiadvacítka měla v mele před brankou asi nejblíž ke snížení, obrovský územní tlak pokračoval, ale chyběla mu finální fáze. Když pak už v plném počtu tečoval kotouč těsně nad břevno Hnik, bylo to pro Mountfield k naštvání – i přes velkou snahu svítila na jeho gólovém účtu stále nula.

Hejna zařídil čestnou trefu

Po návratu na led mohlo být ještě hůř, ovšem Nezbeda po hradecké chybě v rozehrávce trefil jen Bechného beton. Domácí gólman si pak poradil i se střelou Berana, nájezd Kačírka na poslední chvíli zmařili jeho spoluhráči. Lví parta toho vepředu moc vymyslet nedokázala, několik přečíslení zase ani nezakončila.

Oběma protivníkům už o nic nešlo, i proto zůstalo pouze u dvojice libereckých vyloučení z druhé třetiny. Zápas trval jenom hodinu a 54 minut, což je na juniorské úrovni trochu unikát. Co ale bylo v závěru pro Hradec podstatné – nakonec to přece jenom vyšlo. Tomáš Kynčl získal puk ve středním pásmu a v přečíslení ho nabídl Martinu Hejnovi, který se trefil přesně ke druhé tyčce. Pět minut před koncem tak překazil Poláškovi čisté konto a zkorigoval skóre na konečných 1:5.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Liberec přijel v hodně silné sestavě oproti našemu týmu. Využili jsme i hráče z dorostu a čekali jsme do poslední chvíle, co s námi ta sestava udělá, čím to doplníme. Nakonec nám ještě i před zápasem odpadl jeden obránce a hráči jsou i v Litoměřicích, taková je ale realita. První gól jsme si dali sami a po první třetině jsme prohrávali 0:4, což rozhodlo o celém utkání. My jsme naše vyložené šance nedokázali proměnit, a proto jsme dali jenom jeden gól. Naše produktivita je celosezónní problém a dneska se to zase ukázalo. Nicméně síla Liberce byla určitě znát, zaslouženě vyhrál a tři body do tabulky patří jemu. Zítra chceme bodovat s Boleslaví.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec):
Nastoupili jsme výborně, první třetina se nám hodně povedla a asi rozhodla o celém zápase. Hráli jsme disciplinovaně a nakopl nás šťastný první gól, který si domácí tečovali sami. Další góly jsme dali po pěkných akcích. Neuspokojili jsme se, hráli jsme pořád to, co jsme potřebovali, dobře dozadu. Hradec už taky nehraje o play off, takže bylo znát, že je to jeden z těch posledních zápasů, kde už o nic nejde. Co se týče naší sezóny, hodně nás poznamenává, že hráči chodí hrát za Benátky. Máme hodně mladý tým, kromě pár hráčů je na příští sezónu. Kdybychom ho udrželi pohromadě, určitě budeme jedním z favoritů. Ale nevěřím tomu, kluci už samozřejmě zase koketují s Benátkami.