so 1.10.2005 | Lukáš Souček

Juniorům se na Spartě nedařilo, bodově vyšli naprázdno

Důležité utkání dvou posledních mužstev tabulky bylo na programu tuto sobotu. Hradec zavítal na led pražské Sparty, která před svým soupeřem měla náskok jednoho bodu. Hosté po dvou třetinách drželi se soupeřem krok, ale jednoznačné rozhodnutí přinesla závěrečná dvacetiminutovka. Sparta v ní byla jasně lepším týmem a to dokazoval i výsledek 5:0. Hradečtí už pouze stačili zásluhou Jana Vlašína snížit na konečných 5:1 a znovu se jim tak nepodařilo zabodovat.

Energetici měli v poslední době problémy s nástupem do zápasu a vyjímkou nebyl ani zápas proti Spartě. Hned v první minutě se totiž prosadil Karel Ton a tlak domácích ještě chvíli pokračoval. Hostům se nakonec podařilo srovnat se soupeřem krok a dokonce byli i blízko vyrovnání. Luštinec společně se Šimoníčkem se řítili na osamoceného sparťanského beka. Prvně jmenovaný se rozhodl zakončit střelou, kterou však Neuvirth ztlumil svými betony.

Druhá třetina byla znovu hodně vyrovnaná, ale Sparta si dokázala narozdíl od svého soupeře vypracovat nebezpečné gólové šance. To mělo za následek jediné, další branku v síti Východočechů. Ve 35. minutě se o ní zasloužil Lukáš Rybecký a zajstil svému týmu dvoubrankové vedení. Za tohoto stavu se odcházelo i do šaten.

Hradec musel v poslední dvacetiminutovce otočit nepříznivý stav utkání a Spartě v podstatě stačilo jen trpělivě bránit. Ovšem vše bylo obráceně. Bránili Hradečtí a útočila Sparta, která postupně přidala tři branky. Nejrpve na 3:0 zvýšil Lukáš Handlovský a vzápětí další branku přidal Tomáš Hertl. Po čtvrté brance domácích přenechal Roman Svoboda své místo Janu Balážikovi. Ten se ještě nestihl ani pořádně zahřát a Tomáš Krätzer zaznamenal pátý úspěch Sparty. O výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Jan Vlašín ještě čtyři minuty před závěrečnou sirénou snížil na 1:5, ale to už bylo na obrat pozdě. Sparta tak zaslouženě zvítězila a nyní má tři body k dobru.