so 7.10.2017 | Martina Sikorová, Klára Petrásková

Juniorům se proti Ocelářům nedaří, v Třinci padli pošesté v řadě

Na půdě Ocelářů se hradeckým juniorům zkrátka nedaří. V novodobé extraligové éře odehráli na východě Čech již šest klání, pokaždé ale odešli jako poražený tým. Sobotní duel se nesl především ve znamení vyloučení, přestože však sudí rozdali celkem 62 trestných minut, ani jedna přesilovka využita nebyla. S hrou pět na pět si lépe poradili domácí, kteří zvítězili 4:1.

První třetina zůstala bez gólového zásahu

Sobotní utkání mezi Třincem a Hradcem začalo ve svižném tempu. Už po třiceti sekundách se ke střele z mezikruží dostal Řepík, jeho rána ale neměla potřebnou razanci ani přesnost a Štěpánek nemusel zasahovat. A radovat se Mountfield nemohl ani vzápětí. V početní výhodě se sice hostům podařilo z menšího závaru natlačit puk na třineckého gólmana, za jeho záda ovšem neprošel.

Také v další přesilové hře Hradec dokázal zahrozit. Jeden z obránců vyslal na domácí klec velmi prudkou střelu, před brankovou čárou ale puk zastavila brusle Irgla. Oceláři se, podobně jako v utkání s Pardubicemi, dočkali první velké šance až v závěru třetiny. Przybyla ujel do brejku, ve velké rychlosti ale nezakončil přesně a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Čtyřicátá minuta znamenala třinecké vedení 2:0

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupil aktivněji Mountfield. Po přihrávce spoluhráče pálil z dobré pozice Chalupa, domácí gólman byl ale na svém místě a puk vyrazil mimo svou klec. Ještě lepší zákrok si Oliver Štěpánek schoval do šestadvacáté minuty. Po sérii zásahů skončil brankář Třince na ledě, přesto však stačil lapačkou zachytit střelu Matějčka do horní části klece.

Hradečtí mladíci pokračovali v tlaku, byli to ale oni, kdo málem inkasoval. Do brejku totiž ujel Papaj, kterého ale včas zastavil faulující Pohl. Třinečtí hráči početní výhodu využít nedokázali a krátce po návratu vyloučeného hráče musel znovu zasahovat Štěpánek, který utěsnil prostor u své pravé tyče a nepustil kotouč za svá záda. V pětatřicáté minutě se Oceláři ocitli v nezáviděníhodné situaci.

Po sporném vyloučení Hrachovského domácí střídačka protestovala proti výroku rozhodčího, obdržela menší trest za nesportovní chování a Mountfield měl rázem před sebou dvě minuty v pěti proti třech. Bránící hráči v čele s pozorným brankářem Štěpánkem ovšem nepovolili Hradci skórovat. Ve čtyřicáté minutě už se hrstka diváků prvního gólu dočkala.

Hrachovský parádním pasem vyslal do brejku Daniela Plitka, který tváří v tvář Bartozelovi nezaváhal. A to nebylo ze strany Ocelářů vše. O pětatřicet sekund později už domácí mladíci vedli o dvě branky, když se po přihrávce Rašky z levého kruhu trefil Dan Przybyla – 2:0.

Hradec snížil, Oceláři ale kontrovali dvěma góly

Po návratu z kabin se první trefy dočkal i Mountfield. Puk za záda domácího brankáře procpal Jaroslav Dvořák a rázem to bylo jen o gól – 2:1. Hradečtí hráči po kontaktní trefě ožili a začali diktovat tempo hry, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Po chybě jednoho z hradeckých hráčů se navíc z pravé strany prosadil René Najsar, který vrátil Třinci dvoubrankové vedení a uklidnil spoluhráče – 3:1.

Závěr utkání byl z obou stran hodně neklidný, rozhodčí rozdal hned několik trestů a při jedné z početních výhod mohlo být opět sníženo. Matějček ovšem před odkrytou částí klece nezakončil přesně a trefil jen zadní mantinel. Hradečtí trenéři vzápětí sáhli po hře bez brankáře, do prázdné klece ale poslal puk Dan Przybyla a definitivně rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Třinci.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
První třetina byla vyrovnaná, z naší strany vůbec ne špatná. I druhá byla kromě naší přesilovky dobrá. Dvě minuty jsme měli pět na tři a nedali branku, to možná mohlo rozhodnout o celém utkání. V poslední minutě druhé třetiny jsme dostali dva góly, a to nás trochu ovlivnilo. I když jsme na začátku poslední části snížili na 2:1, soupeř znovu odskočil a pak dal ještě gól do prázdné brány. Všechny góly byly po našich hrubých chybách, od poslední minuty druhé třetiny to z naší strany podle mě nebylo ideální. Když jsme prohrávali 0:2, pořád to bylo hratelné, ale bohužel pro nás zvítězil soupeř.