so 3.9.2016 | Jan Kousal, Lukáš Štěrovský

Kapitán zařídil výhru v nájezdech. Starší dorost po obratu z 1:3 uspěl v Liberci!

Druhý zápas v sezóně, druhá výhra! Taková je bilance starších dorostenců, přestože duel proti Liberci dospěl až do samostatných nájezdů. V těch si ale královéhradečtí hráči vedli lépe než soupeř. V druhé sérii Mašín nejprve srovnal stav, v páté pak kapitán Pažourek rozhodl o dvou bodech pro Hradec!

Severočeši začali utkání ve velkém stylu a po osmnácti vteřinách hry se ujali vedení. Aktivní napadání neslo ovoce v podobě zisku kotouče a Jan Jeník rychlou ranou otevřel skóre. Tentýž hráč mohl na konci první minuty přidat i druhý gól, samostatný únik ale zakončil pouze střelou do tyče.

Zanedlouho hráli svěřenci Jiřího Kudrny přesilovku pět na tři a slavili další gól. Ondřej Chrtek si v pravém kruhu položil obránce a nechytatelnou ranou pod víko zvýšil na 2:0. Tento stav vydržel i do konce první dvacetiminutovky, a tak si Tygři odnesli do kabin příjemný dvougólový náskok.

Po přestávce však hráči Mountfieldu dokázali snížit. Patrik Mašín dokonalou tečí Pohlovy rány od modré upravil na 1:2. Po polovině základní hrací doby ujely nervy hostujícímu Muškovi, který inkasoval trest do konce zápasu a domácí trestali. Chrtek vyzval ke skórování Kryštofa Bouřila a ten si s Dvořákem pohrál bekhendovým blafákem.

Do třetí třetiny ale nastoupil úplně jiný Hradec. Martinec se ocitl sám před ležícím Hrstkou, ale raději ještě naservíroval puk před prázdnou bránu Martinu Štohanzlovi a ten kontaktní brankou dostal Mountfield na koně.

V následné přesilové hře hostujícího celku se Tygři bránili poměrně v klidu, jenže stačila jedna dobře umístěná rána nad Hrstkův beton a rázem bylo vyrovnáno. Mikuláš Pohl zastavil liberecké vyhození a jeho následnou dělovku pro změnu zastavila až síť liberecké svatyně. Tato branka poslala zápas do prodloužení.

Jenže ani nastavená pětiminutovka o vítězi nerozhodla, a tak se šlo do nájezdů. V úvodních třech sériích uspěli Chrtek a hostující Mašín. V páté a rozhodující sérii byli šťastnější Hradečtí, kterým bonusový bod zajistil kapitán Kryštof Pažourek.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec):
Byl to oboustranně kvalitní zápas. Hradec má výborný tým a chci klukům poděkovat za jejich nasazení. Stálo nás to spoustu sil a ten druhý bod má zkrátka Hradec. Jsem ale s bodem spokojený. Mohli jsme brát tři nebo dva, ale také jsme nemuseli mít žádný. Samozřejmě děláme nějaké chybičky, nicméně budeme pracovat na tom, abychom je odstranili. Jsem rád za bod i za to, jaké jsme odehráli utkání.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Pro nás nebyl vstup do zápasu bůhvíjaký, dva góly jsme si prakticky dali sami. Hra podle toho vypadala. Měli jsme spoustu vyloučených, což hráčům vytýkáme. Nicméně pořád se nám to nedaří odstranit. Klobouk dolů před kluky, kteří to nakonec otočili. Vezeme odsud velmi cenné dva body.