st 28.9.2005 | Lukáš Souček

Kladno bylo pro juniory tvrdým oříškem

Ve středu hostili hradečtí junioři na svém ledě třetí celek tabulky - Kladno. Domácí začali dobře, když se po trefě Miloslava Čermáka dostali do vedení. Kladno ale dokázalo bleskově stav utkání otočit a ve druhé třetině odolalo spršce střel z hradeckých hokejek. Závěrečná dvacetiminutovka byla pro domácí smrtící. Hosté využili téměř všechny gólové šance a na ukazateli skóre tak po šedesáti minutách hry svítil stav 1:6.

V úvodu utkání působila obě mužstva spíše zakřiknutým dojmem. Hru rozhýbala až první branka. Ondřej Kosina z rohu lehce nahodil na Jakuba Lva, kterému se zapletl puk mezi nohy. Miloslav Čermák byl v pravý čas na pravém místě a dorážkou dostal domácí do vedení. Z něho se ale Hradečtí příliš dlouho neradovali. O dvě minuty později rozvlnil síť za zády Tomíčka Tomáš Hudíček a na 2:1 pro Kladno zvýšil ve třinácté minutě Martin Látal. Hradec byl blízko vyrovnání tři minuty před sirénou, ale Jakub Plíhal trefil lehkým švihem od modré pouze tyč.

Ve druhé třetině se domácí dokázali dostat do tempa a dokonce svého soupeře přestříleli 13:4. Bohužel ale nedokázali z patřičného tlaku vstřelit branku, která by byla pro další průběh utkání klíčová. Asi největší šanci měl znovu Jakub Plíhal, když se jeho odražená střela potácela za zády brankáře Lva. Gól ale padl na druhé straně. Jakub Voráček zakončil pohlednou akci dva na jednoho a dostal své mužstvo do dvoubrankového vedení. Energetici ještě v závěru třetiny přišli o střelce jediné branky, Miloslava Čermáka, který utkání nedohrál kvůli zranění v obličeji.

Ve třetí části Hradec svého soupeře taktéž přestřílel, ale Kladno prokázalo své zkušennosti. Hráčí dokázali podržet puk na hokejce a hlavně proměnili téměř všechny vyložené šance. Nejprve na 4:1 zvyšoval svým druhým gólem Hudíček, další branku přidal Valský a stav utkání uzavřel dvě minuty před koncem Matěj Kos.