pá 6.1.2017 | Dominik Vaněk, Lukáš Štěrovský

Lídr pokořen! Starším dorostencům stačilo na ledě Brna k otočení zápasu 39 vteřin

Druhá třetina. Přesně ta byla klíčovým prvkem v utkání starších dorostenců Hradce Králové a Brna. Domácí Kometa šla v desáté minutě do vedení, ale Východočeši obratem ve druhé části rozhodli o své výhře. K otočení zápasu jim přitom stačilo jen 39 vteřin! Ty rozhodly o tom, že Hradec porazil lídra skupiny a odvezl si z jihomoravské metropole všechny body.

Brňané se od úvodu zápasu museli mít na pozoru. Hned v první minutě je čekala hra v oslabení. Tu tým kolem kapitána Jakuba Krejčího zvládl na výbornou, hostům téměř nepůjčil puk a Šindelka v bráně si tak mohl oddechnout. V desáté minutě se pak Kometa dostala do vedení, když při vlastní přesilové hře zamkla Hradecké v jejich obranném pásmu. Po střele Michala Kunce se k dorážce dostal Matěj Svoboda, který otevřel skóre. Do konce první třetiny pak Brňané na ledě dominovali. Šindelka v bráně se blýskl pohotovým zákrokem betonem, když se před ním zjevil osamocený Jakubec. Žádná ze střel Mountfieldu si ale cestu do sítě nenašla a domácí tak šli poprvé do šaten za stavu 1:0.

I do druhé třetiny vstoupili domácí dobře. Aktivní hrou svého soupeře přehrávali. Pak se ale dostali ke slovu také Hradečtí. Góly Mikuláše Matouše a Tadeáše Jakubce v rozmezí třiceti devíti sekund se jim podařilo otočit skóre. Hráči Komety se brzy oklepali a opět se ujali diktování tempa. Další branku se jim přesto do druhé sirény vstřelit nepodařilo a do třetí části tak šli s jednogólovou ztrátou.

Ve třetí třetině bylo na modrobílé družině znát odhodlání výsledek překlopit na svou stranu. Brňané se tlačili do útoku, ale ani jedna z šancí se neujala. Po jedné ze střel Patrika Vašíčka se před brankou strhla tlačenice, ve které se podařilo Brňanům dostat puk za čáru i chytajícím Koubou. Domácí se však gólu dožadovali marně. Místo branky byl na trestnou poslán jeden hráč z každého týmu a dvě minuty se hrálo ve čtyřech. Závěrečná hra bez brankáře už nezměnila nic na tom, že Hradec zdolal lídra skupiny a z jihomoravské metropole si odvezl všechny body.