so 28.2.2015 | Rudolf Bernart, Lukáš Štěrovský

Marné stíhání čela tabulky v podání starších dorostenců proti Zlínu

Obrovskou příležitost přiblížení se k absolutní špičce tabulky, konkrétně třetímu místu, měli starší dorostenci v zápase proti Zlínu. Ten se jim ale nevyvedl zcela podle představ a rozdílem dvou branek Hradečtí prohráli. Mrzet je může hlavně kuriózní branka na 0:3, při které hradecký gólman, v domnění následující přesilové hry, svoji klec opustil, čehož soupeř následně využil. V sobotu čeká svěřence trenéra Slabého poslední nadstavbové klání, a to s Kometou Brno.

Vyrovnaná třetina přinesla jednu branku

První dějství přineslo vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Úvodní gól diváci viděli v 10. minutě, když Vladimír Váňa ukryl svou střelu od modré za obránce a bezmocný Groh, který měl zakrytý výhled, se pouze ohlédl – 0:1.

Hradečtí se snažili o rychlé vyrovnání. V největší šanci se ocitl domácí kapitán Tomáš Zahradník, jehož samostatný únik ale dobrým zákrokem Vilém Odložilík. Královští lvi měli ještě několik šanci na vyrovnání, po zbytek třetiny byli lepším týmem, ale žádný z jejich pokusů si nenašel cestu do zlínské branky.

Zlín odskočil na rozdíl tří branek

Do druhé třetiny vstoupili velice aktivně hosté. Podruhé v zápase musel Dominik Groh lovit puk ze své sítě ve 26. minutě, když skulinku mezi jeho betony našel Daniel Dlabaja – 0:2. O necelé tři minuty později se udála situace, která není k vidění každý zápas. Rozhodčí značil výhodu pro Zlín, ale z branky vyjeli oba brankáři. Toho ihned využil Petr Strmiska, který pouze poslal kotouč do opuštěné branky – 0:3.

Hradečtí se nechtěli ani za nepříznivého stavu vzdát a snažili se o kontaktní branku. A ta také přišla. Tvrdou ránou od modré čáry prostřelil zlínského brankáře Jakub Moník, který tak snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Ševci ale nadále předváděli velice rychlý a pohledný hokej, na který domácí jen těžko hledali odpověď. A zákonitě tak přišel další gól v hradecké brance. Ze strany se bekhendovou střelou prosadil Filip Stiksa – 1:4. Hradečtí do konce třetiny už zlínského brankáře téměř neohrozili a do kabin se tak šlo za stavu příjemnějšího pro hráče ve žlutomodrých dresech.

Hradec se nadechl k obratu, ale vyrovnat se mu nepodařilo

Ke 3. třetině přistoupil domácí tým nejlépe z celého zápasu. Od začátku se usadil v útočném pásmu a obléhal zlínskou branku. Na rozdíl dvou branek snížil ve 44. minutě Patrik Hidveghy, který se nejlépe zorientoval před brankou Viléma Odložilíka – 2:4.

Přesně o tři minuty později se Hradec přiblížil na rozdíl pouhé branky. Patrik Hidveghy z těžkého úhlu trefil spojnici zlínské branky, od které se puk odrazil na hůl Kryštofa Hroudného – 3:4.

Domácí se hnali za vyrovnáním, ale Ševci zahustili střední pásmo a Hradci se tak velmi těžko získávala útočná třetina. I přes šance, které si Královští lvi vypracovali, se jim vyrovnat nepodařilo. Do prázdné branky poté pojistil vítězství Zlína Jakub Sirota – 3:5.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Dnešní utkání rozhodly čtyři naše hrubé chyby, které se nesmí stávat, ale dnes se bohužel staly. Soupeři jsme nabídli góly, ať už to byl první, nebo druhý, kdy jsme nepokryli prostor před brankou. Třetí branka byla taková zvláštní. Mysleli jsme si, že budeme hrát přesilovou hru. Myslel si to i náš brankář, ten odjel z branky a dostali jsme gól do prázdné branky. Při čtvrté brance za sebou obránci zapomněli hráče. Jediný kladný bod dnešního utkání je, že to kluci nezabalili. Bohužel poté při hře bez brankáře asi zapůsobila nervozita, kdy jsme místo střely se sami připravili o pásmo. Musíme doufat, že další zápas už bude lepší.

Robert Svoboda (HC PSG Zlín):
Myslím si, že první půlku zápasu jsme byli lepší. Zaslouženě jsme vedli. Poté se to zdramatizovalo, kvůli tomu, že domácí využili přesilovku. Na konci byl zápas poměrně vyhrocený, ale my jsme spokojeni s výhrou před play off.