čt 16.2.2017 | Lukáš Štěrovský

Mladší dorost nestačil na Letňany. V souboji s posledním týmem skupiny padl 3:5

Solidní gólovou přestřelku předvedli během čtvrtečního střetnutí mladší dorostenci Letňan a Hradce Králové. Domácí se v první části dostali do tříbrankového vedení, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Hradečtí zvládli necelých osm minut před koncem zápasu snížit na rozdíl jediné branky, na víc se ale nezmohli – naopak v samotném závěru ještě inkasovali. Velkou roli v utkání hrály přesilové hry, oba celky využily hned dvě.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
V první třetině jsme měli kotouč snad z osmdesáti procent na hokejce a prvních deset minut jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, ale přesto jsme dostali tři góly a třetinu prohráli 0:3. Neříkám zaslouženě, bylo to po našich chybách. Vystřídali jsme gólmana, což se nám trochu vyplatilo. Snížili jsme na 3:1. Bohužel když jsme dali na led třetí pětku, hned vzápětí jsme dostali gól na 4:1, který nás trochu srazil do kolen. Ve třetí třetině jsme se znovu vzepřeli, Letňany jsme zatlačili a podařilo se nám dotáhnout až na 4:3, ale už jsme nevyrovnali a v power-play jsme dostali gól.