ne 7.2.2016 | Adam Joska, Lukáš Štěrovský

Mladší dorost přetlačil Pardubice. Bilanci v derby tak zvrátil na svoji stranu!

Parádní prací se v sousedních Pardubicích prezentovali během nedělního odpoledne mladší dorostenci. Ti sice již po minutě a jedné vteřině inkasovali, jenže mezi dvanáctou a třiadvacátou minutou hned třikrát skórovali, čímž rozhodli o své výhře. Dynamo navíc porazili potřetí v sezóně, což znamená, že bilance z derby nyní hovoří v poměru 3:2 pro Hradec Králové. Mountfield se navíc posunul na třetí místo tabulky!

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání lépe, když se již ve 2. minutě ujali vedení. Brankář Dvořák si špatně pohlídal svou levou tyčku, čehož využil Filip Koffer a vypálil přesně k ní z pravého kruhu – 1:0.

Hradečtí sice nedokázali využít přesilovou hru, ale po jejím konci ve 13. minutě se již radovali z vyrovnání. Obranou prokličkoval Matěj Síla a následně z pravého kruhu pro vhazování vypálil přesně k levé tyčce – 1:1.

Minutu před koncem první periody otočil Mountfield vývoj utkání, Morongovo zakončení z bezprostřední blízkosti sice dokázal ještě Klas vyrazit, jenže na dorážku Petra Poppela už nestačil – 1:2.

Pardubičtí na přelomu první a druhé třetiny dvakrát trefili tyčku, naopak hosté ve 24. minutě opět skórovali. Hradečtí využili rychlý protiútok, který zakončoval z první po přihrávce od Jakubce do odkryté levé části branky Tomáš Šlaicher – 1:3.

V závěru vyrovnané třetí třetiny měl poměrně velkou šanci na vyrovnání Blümel, ten ale z dorážky minul odkrytou hradeckou branku. Pardubičtí si poté ještě vyžádali oddechový čas a zkusili hrát bez brankáře s šesti hráči v poli. Nakonec ještě vteřinu před koncem utkání dokázali snížit zásluhou přesné dorážky Dominika Cháry, jenže to už jejich prohře 2:3 nezabránilo.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Radost z vítězství v Pardubicích kalí nedisciplinovanost našeho brankáře na konci utkání a tedy i obava z verdiktu disciplinární komise.