Rytíři Kladno

Prodej vstupenek on-line
Mladší dorost přetlačil Pardubice. Bilanci v derby tak zvrátil na svoji stranu!

7.2.2016 | Adam Joska, Lukáš Štěrovský

Parádní prací se v sousedních Pardubicích prezentovali během nedělního odpoledne mladší dorostenci. Ti sice již po minutě a jedné vteřině inkasovali, jenže mezi dvanáctou a třiadvacátou minutou hned třikrát skórovali, čímž rozhodli o své výhře. Dynamo navíc porazili potřetí v sezóně, což znamená, že bilance z derby nyní hovoří v poměru 3:2 pro Hradec Králové. Mountfield se navíc posunul na třetí místo tabulky!

32.kolo, neděle 7.2.2016, 13:00
2
Pardubice
po zakládní hrací době
3
Třetiny 1:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Koffer (Mazura), 60. Chára (Blümel, Leder) – 13. M. Síla, 19. Poppel (Morong, V. Síla), 24. Šlaicher (Jakubec, Růta). Rozhodčí: Veinfurter – Holeček, Špringl. Vyloučení: 6:6, navíc Dvořák (MHK) 25 min. TH. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Pardubice: Klas – Blažej, Dubovči, Hybeš, Leder, Pejzl, Sýkora – Blümel, Bucek, Chára, Hricuš, Koffer, Mazura, Rohlík, Sajdl, Šír, Zeman.
Mountfield HK: Dvořák – Junek, Klodner, Krištof, Kynčl, Martinec, Řehák – Jakubec, Morong, Pokorný, Poppel, Růta, M. Síla, V. Síla, Šlaicher, Vaňát.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání lépe, když se již ve 2. minutě ujali vedení. Brankář Dvořák si špatně pohlídal svou levou tyčku, čehož využil Filip Koffer a vypálil přesně k ní z pravého kruhu – 1:0.

Hradečtí sice nedokázali využít přesilovou hru, ale po jejím konci ve 13. minutě se již radovali z vyrovnání. Obranou prokličkoval Matěj Síla a následně z pravého kruhu pro vhazování vypálil přesně k levé tyčce – 1:1.

Minutu před koncem první periody otočil Mountfield vývoj utkání, Morongovo zakončení z bezprostřední blízkosti sice dokázal ještě Klas vyrazit, jenže na dorážku Petra Poppela už nestačil – 1:2.

Pardubičtí na přelomu první a druhé třetiny dvakrát trefili tyčku, naopak hosté ve 24. minutě opět skórovali. Hradečtí využili rychlý protiútok, který zakončoval z první po přihrávce od Jakubce do odkryté levé části branky Tomáš Šlaicher – 1:3.

V závěru vyrovnané třetí třetiny měl poměrně velkou šanci na vyrovnání Blümel, ten ale z dorážky minul odkrytou hradeckou branku. Pardubičtí si poté ještě vyžádali oddechový čas a zkusili hrát bez brankáře s šesti hráči v poli. Nakonec ještě vteřinu před koncem utkání dokázali snížit zásluhou přesné dorážky Dominika Cháry, jenže to už jejich prohře 2:3 nezabránilo.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (Mountfield HK):
Radost z vítězství v Pardubicích kalí nedisciplinovanost našeho brankáře na konci utkání a tedy i obava z verdiktu disciplinární komise.