ne 5.3.2017 | Lukáš Foff

Mladší dorost se s nadstavbou rozloučil výhrou v nájedech. V play off vyzve Litvínov

Mladší dorostenci měli na dosah výhru za tři body, ale Letňany po heroickém finiši dokázaly dostat zápas do prodloužení a následně do nájezdů. V nich se prosadil jako jediný Matěj Morong a rozhodl o tom, že svěřenci Petra Luštince se s nadstavbou rozloučili vítězně. Ve čtvrtfinále play off na ně bude čekat Litvínov.

Hradec byl jasně aktivnější, ale gól nevstřelil

Do utkání vlétli domácí ve velkém stylu a do soupeře se zakousli hned od první minuty. První střelu Hradce měl na svědomí Martin Janda, ale jeho pokus skončil pár čísel nad horní tyčkou. Další obrovská příležitost přišla po přihrávce Matěje Moronga, jenž našel najetého Tomáše Hynka, ale ten zakončoval pouze do betonů brankáře.

Mountfield měl k dispozici i dvě přesilové hry, ale nesehrál je příliš dobře a ani v jedné si nevypracoval gólovou příležitost. Výborně chytajícího Zeithamla v bráně Letňan se pokusil překvapit Szymon Bieniek střelou na bližší tyč, ale neuspěl ani on. Poslední šanci první třetiny měl opět po pasu Moronga Šimon Junek, ale i jemu byla brána malá. První dvacetiminutovka tak sice přinesla tlak Hradce Králové, ale gólové účty nikdo neotevřel.

Lvi se trefili a pak se hra vyrovnala

Druhé dějství začalo na chlup stejně jako to první. Aktivní Mountfield prověřoval Zeithamla v bráně Pražanů. Projektil Tomáše Peričky skončil v jeho lapačce a po střele Soukupa jej zachránila branková konstrukce. Krátký však už byl na dorážku Matěje Moronga z mezikruží. Hradecký útočník plácl do puku bekhendem a ten doskákal až do síťoviny za zády hostujícího brankáře – 1:0.

Tento gól však Letce probral a rázem se hrála naprosto vyrovnaná partie. Dvě výborné šance zlikvidoval Denis Vacek a poté Hradec odolal i první přesilové hře Letňan. Po jejím skončení se ve středním pásmu šikovným manévrem uvolnil Daniel Vlček, ale i on našel pouze plastron Vacka. Obě defenzivy od té doby začaly pracovat velmi dobře a dalších šancí se diváci ve druhé třetině nedočkali.

Tři góly ve třetí třetině a výhra v nájezdech

Třetí třetina byla pořádná jízda. Dvě tutové příležitosti měl Jan Hlaváč, ale jednou jej vychytal Vacek a podruhé minul poloprázdnou bránu. V 52. minutě to Mountfield HK ztrestal. Martin Janda dostal přihrávku zpoza brány a u bližší tyče našel pohotovou střelou místo – 2:0.

Jenže na snížení se nečekalo ani minutu. Karel Klikorka využil zaváhání hradeckých beků a svůj únik zakončil parádní kličkou do forhendu – 2:1. Se šancemi se roztrhl pytel a jednu takovou nevyužil Vojtěch Síla. Ten poté jel poprvé sám na bránu, ale našel pouze beton Zeithamla. Přesně minutu před koncem se Letci dočkali vyrovnání. Už při power-play vystřelil od modré čáry Karel Klikorka a podruhé stála branková konstrukce při něm a kotouč od ní skončil v bráně.

Prodloužení tři na tři přineslo dvě velké příležitosti a obě měl Vojtěch Síla. Ten jel podruhé i potřetí sám na bránu, ale ani jednou nerozradostnil své spoluhráče a diváky. V nájezdech se našel úspěšný exekutor pouze jeden. Byl jím hned v první sérii Matěj Morong a bekhendovým blafákem rozhodl o tom, že Mountfield HK zakončil nadstavbovou část vítězstvím.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Byl to náš poslední zápas v nadstavbě. Chtěl bych ho zhodnotit kladně, jelikož jsme vyhráli. Brali jsme to jako generálku, chtěli jsme vyhrát samozřejmě za tři body, což se nám nepovedlo, ale vyhráli jsme na penalty, což je také dobré. Přeju klukům do play off hodně štěstí, aby se nám to ve středu povedlo.

Ladislav Kadaně (HC Letci Letňany):
Myslím si, že v první třetině jsme nenastoupili vůbec dobře, byli jsme hodně bojácní, nevím, zda to byl respekt z Hradce. Myslím, že to byla z naší strany hodně špatná třetina. Ale od druhé třetiny jsme vyrovnali hru, bylo to i na střely poměrně vyrovnané. Po dlouhé době jsme si zahráli prodloužení tři na tři, vyvrcholilo to nájezdy, takže v posledním zápase základní části dobrý výkon před play off.