so 24.2.2018 | Radek Staněk

Mladší dorost zdolal Vítkovice a upevnil si první pozici

Důležité utkání extraligy mladšího dorostu odehrál na domácím ledě Hradec proti Vítkovicím. V souboji prvních dvou týmů skupiny B dokázali Lvi zvítězit 5:3 a utekli svému soupeři již na 12 bodů. Výhru domácích zásadním dílem podpořili dvěma góly Jaroslav Kašpar a brankář Mario Žalčík, který si odbyl premiéru v extralize mladšího dorostu. Radost z výhry ale kalí zranění Jakuba Naara.

Bojovná úvodní pasáž branku nepřinesla

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem do výraznější příležitosti se nedostali. Až po čase se Mountfieldu podařilo zamknout soupeře před jeho svatyní, šance Šedivého, ani Boštíkova dorážka však skóre nezměnila. Neujala se ani ostrá střela vítkovického Kotáska od levého kruhu.

Lvům se další příležitost naskytla v přesilové hře, ovšem během ní se jim nepodařilo dostat soupeře pod souvislejší tlak. Podobně si při své výhodě jednoho hráče vedly i Vítkovice. Další šance se rodily spíše s protiútoků, ani Jandův, ani Tvrdého dvě střely ale gólem neskončily.

Během sedmi minut padlo pět branek

Také prostřední pasáž zahájili v tlaku hráči Mountfieldu, tentokrát z něho však dokázali vytěžit i branky. Tu první zaznamenal Filip Boštík, který si najel mezi kruhy a ostrou ranou nedal Dolíškovi v brance hostí šanci. O dvě minuty ujeli domácí ve vlastním oslabení a Jaroslav Kašpar zvýšil na 2:0. Ovšem z náskoku se Lvi těšili jen krátce, Fabien Kočí ranou od modré využil přesilovou hru – 2:1.

Akcemi nabitá část pokračovala další brankou, která znamenala srovnání stavu. Alex Kotásek zakončil přečíslení ranou, která propadla za Žalčíka. Tato trefa však hradecké mladší dorostence nesrazila, neboť si vedení vzali brzy zpět. Matyáš Budina nastartoval motory, protáhl se kolem levého mantinelu a bekhendovou ranou do růžku překonal vítkovického gólmana – 3:2.

Další slepené góly pojistily hradeckou výhru

Zásadní zlom pro vývoj utkání nastal hned v úvodu třetí třetiny. Ve 44. minutě se do úniku dostal Jaroslav Kašpar, který svou ranou pod víko nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 4:2. Hned v následující minutě domácí svůj náskok ještě zvýraznili, Petr Moravec zakončil pohlednou kombinaci trefou do prázdné branky – 5:2.

Hosté se poté snažili s výsledkem něco udělat, ovšem hradeckým hráčům se dařilo jistě bránit, a sami naopak vyráželi do protiútoků. Navzdory velké střelecké převaze Mountfieldu se však hostům podařilo utkání zdramatizovat, dvě minuty před koncem snížil David Pastor na rozdíl dvou branek. Hradec si ale v závěru výsledek pohlídal a připsal si důležité vítězství.

Martin Štohanzl (Mountfield HK):
Týmu patří za vítězství velká pochvala. Výkon sice nebyl úplně ideální, ale věříme, že do play off ho ještě vylepšíme. Tam už snad budeme předvádět takovou hru, jakou si představujeme. Radost nám kalí zranění Jakuba Naara, o kterého jsme asi přišli do konce sezóny. A výborně zachytal brankář osmičky Žalčík.

Roman Ryšánek (HC Vítkovice Ridera):
Hradec na nás dobře nastoupil. Myslím, že o osudu utkání rozhodl nástup do třetí třetiny. Tam jsme dostali dva rychlé góly, hráči Mountfieldu si pak už utkání pohlídali a dovedli ho do vítězného konce.