ne 29.3.2015 | Lukáš Štěrovský, Martin Voltr

Mladší dorostenci nestačili Zlínu, oslavy jim to ale překazit nemohlo

Už s jistotou konečného prvenství nastoupili mladší dorostenci k závěrečnému zápasu mistrovství. Ani jejich soupeř ze Zlína už se nemohl ze čtvrté příčky pohnout, nicméně byli to právě Ševci, komu se podařilo urvat vítězství. Královští lvi se sice ve třetí třetině sápali po vyrovnání, ale dvě branky Jaroslava Dvořáka k úspěchu nestačily a Berani si v posledních minutách pojistili výhru 6:2.

První branka padla až 18 vteřin před koncem třetiny

Střetnutí týmů s již jasným umístěním, nehledě na výsledek zápasu, tedy prvního Hradce a čtvrtého Zlína, začalo velice pozvolna. Do první větší šance se dostal až v sedmé minutě Kowalczyk, ale Štěpán Kouba i přes zakrytý výhled jeho pokus od modré čáry pokryl. Na druhé straně o chvíli později z podobného místa pálil Šalda, Huf byl ale připraven a střelu vykopl.

Ani druhá desetiminutovka první třetiny moc hokejové krásy nenabídla. Urputný hokej prezentovala hlavně hra ve středním pásmu a podél mantinelů. Nakonec ale přece jen padl gól, a to pouhých 18 vteřin před koncem první části. Zdeněk Sedlák si v signalizované výhodě nabruslil zpoza branky před Koubu, kterého napodruhé prostřelil – 0:1.

Bleskové navýšení skóre Ševců

Berani do druhé třetiny nastoupili se stejným elánem, s jakým ukončili předcházející třetinu. Druhou branku poslal do hradecké sítě Vojtěch Dobiáš, který se prosadil parádní ranou z levého kruhu – 0:2. O chvíli později měl na hokejce snížení Muška, ale Huf jeho střelu vytěsnil mezi tři tyče.

Tyčku ještě orazítkoval ve 35. minutě Gaspar, ale to bylo z větších šancí s gólovým potenciálem vše. Jinak se oba týmy celkem spokojily s pravidelným odevzdáváním puků v útočné třetině, a tak skóre před odchodem do šaten změny nedostalo.

V poslední části se gólově urodilo

Jestliže první dvě části moc gólové radosti nenabídly, třetí třetina se mohla pyšnit obrázkem zcela opačným! Již po 65 vteřinách za Hradec korigoval Jaroslav Dvořák úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho. Zásluhou Lukáše Zmeškala ale Zlín o dvě minuty později opět odskočil do dvoubrankového vedení.

To v čase 50:02 navíc navýšil Jan Václavek, Lvi se přesto zmohli ještě na odpověď, kterou zařídil opět Jaroslav Dvořák. Zlín byl ale rozhodnut alespoň jedno utkání na turnaji vyhrát a posledních pět minut, které kvůli Štohanzlovu faulu kolenem znamenaly přesilovku Beranů, okořenil dvěma góly. Postupně se trefili Filip Chytil a Robert Sedláček, který upravil na konečných 2:6. To však nemohlo nic změnit na tom, že mladší dorostenci Hradce obhájili mistrovský titul!

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Zlínu gratuluji, hrál opravdu velmi dobře. Znova se jen ukázalo, jak těžcí protivníci proti nám stáli. Radost z celkového vítězství nám to ale nezkazilo, klukům moc děkujeme za celou sezónu, která byla neuvěřitelná a krásná.

Tomáš Valášek (HC PSG Zlín):
Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát poslední utkání a pojedeme domů s dobrým pocitem. Bohužel to na medaili nestačilo. Dvě předešlá utkání byla docela nešťastná, ale takový je život. Kluci se s tím musí poprat a pracovat tak, aby to příště bylo lepší.