ne 14.9.2014 | Vojtěch Balaštík, Martin Voltr

Mladší dorostenci potvrdili svůj vzestup a vynulovali Jihlavu

Po vydřeném vítězství nad silnou Kometou berou mladší dorostenci druhý triumf v řadě. Tentokrát se vydali na led Jihlavy, kde je do vedení poslal v osmé minutě Jakub Hašek a Královští lvi postupem času svůj náskok navyšovali. Dvakrát využili přesilovku, k tomu se přidalo 31 bezchybných zákroků Tomáše Vomáčky a Hradec Králové vyhrál jednoznačně 4:0!

Hradec se brzy postaral o vedoucí branku

Úvod prvního dějství nepřinesl příliš mnoho zajímavých situací. Hned v prvním střídaní se sice objevil před Škarkem osamocený Hašek, ale střelou z otočky vyprášil pouze beton domácího brankáře a poté si na další šanci diváci museli chvíli počkat. Na hře obou mužstev byla spousta nepřesností a odehrávala se hlavně na středu hřiště. V čase 7:04 ale nechali domácí obránci před brankou zcela samotného Jakuba Haška, který obdržel zpoza brány přihrávku od Jakuba Mušky a střelou z první Škarka propálil – 0:1.

Hned nato se hosté ocitli v situaci 2 na 1 a do zakončení se dostal Maršík, který ale šancí pohrdnul a branku netrefil. Začalo se hodně jezdit nahoru – dolů, ale ze hry měli malinko více stále Hradečtí, kteří po nahození způsobili zmatek před Škarkem, když se k odraženému puku před brankou dral osamocený Jirásek. Domácí obrana ale zvládla na poslední chvíli zakročit. Jedinou velkou šanci měla Dukla tři minuty před koncem, když Vomáčkovi vypadl puk, ale domácím útočníkům se ho nepodařilo protlačit za jeho záda.

Lvi trestali v přesilovkách

Ve druhé třetině přidala obě mužstva na obrátkách a byla to Jihlava, kdo měl ze začátku navrch. Došla si pro faul, v přesilové hře domácí výborně kombinovali a drželi Hradec v pásmu. Z toho vyplynuly dvě stoprocentní příležitosti pro Davida Starka, jenž ale ani nadvakrát nezvládl nasměrovat puk do prázdné brány.

Toho využili Lvi, když fauloval Kaltounek a potvrdilo se pravidlo „nedáš, dostaneš“. Z přesilovky dokázali Hradečtí okamžitě využít maximum, když se prosadil Miroslav Havelec. Hra se pak nějakou chvíli přelévala opět ze strany na stranu, ale domácí útočníci ne a ne si vypracovat nějakou kloudnou šanci. V čase 35:39 byl vyloučen Slabý, třicet vteřin nato Habermann a v následujícím oslabení 3 na 5 byl Škarek nucen kapitulovat potřetí. Michael Gaspar se ocitl mezi kruhy a ranou o tyč se postaral o navýšení vedení svého týmu – 0:3.

Bezchybný závěr pojistil čisté konto

Do závěrečné části vstoupily oba týmy ve vysokém tempu a prvních deset minut to byla spíše přetahovaná o puk než pěkný hokej, ale byli to především hosté, kdo začal tahat za delší konec. V čase 50:08 Gaspar pěkně vystřelil a Štohanzl jeho střelu šikovně tečovat jen těsně nad Škarkovu svatyni.

O minutu a půl později přišla definitivní úprava skóre a potvrzení výsledku. Mikuláš Matouš se ocitl v předbrankovém prostoru a střelou nad lapačku se nemýlil – 0:4. Zbytek třetiny se dohrával víceméně v režii Hradce. Po celý zápas bylo k vidění hodně nepřesností na obou stranách, ale díky dobré defenzivě, výkonu brankáře Tomáše Vomáčky i hře dopředu se podařilo Hradci získat tři body.