ne 22.2.2015 | Daniel Pavlík, Jan Vavřina

Mladší dorostenci ve šlágru kola neudrželi dvoubrankový náskok. V Chomutově padli

Když by se měl určit nejméně oblíbený tým mladšího dorostu Hradce Králové, byli by to bezpochyby Piráti z Chomutova. Tým Tomáše Martince letos odehrál 35 zápasů, bez bodu odešel jen šestkrát. A hned dvakrát z toho prohrál na ledě Severočechů. Královští lvi se na začátku druhé třetiny dostali do vedení 2:0, když dali oba góly ve vlastním oslabení. Jenže druhý tým tabulky stihl ještě ve druhé části srovnat a v té závěrečné učinil poslední krok, který vedl ke třem bodům. Hradec tak má v čele náskok právě na Chomutov už "jen" dva body.

První třetina toho příliš nenabídla

Že půjde mezi prvním a druhým týmem o vyrovnaný boj, o tom by málokdo pochyboval. Průběh první třetiny podle toho vcelku i vypadal.

Přestože si hostující brankář Štěpán Kouba zachytal mnohem více, než jeho protějšek, rozhodně nešlo o nějaké tutové šance. Za zmínku stojí snad jen střela zápěstím Ondřeje Buchtely, která sice překonala brankáře Královských lvů, ale kotouč zastavila branková konstrukce.

Hradec se prosadil ve vlastním oslabení hned dvakrát

Po nudné první periodě však přišla o hodně zábavnější druhá třetina. Neuběhla totiž ani minuta po úvodním buly a Jaroslav Dvořák využil chyby domácí obrany a ve vlastním oslabení otevřel skóre – 0:1. To však nebylo všechno, v kontextu celé třetiny už pak zdaleka ne. Jen o pár vteřin později přidali hosté druhou trefu, o kterou se postaral Kryštof Pažourek, rovněž při přesilovce Chomutova.

To už Piráty pořádně zaskočilo a několik minut byli jako opaření. Celkem často domácím odskakovaly puky z hokejek, následovaly další šance Královských lvů, ale Pavlát svůj tým stále držel.

Zhruba v polovině zápasu se domácí tým viditelně vzchopil a ve 37. minutě přišla první vlaštovka. Eric Mežnar se zasloužil o kontaktní branku a domácí cítili šanci. Netrvalo ale dlouho a stejně jako na začátku třetiny, přibyla i druhá rychlá trefa. O tu se postaral Jan Svoboda, který využil přihrávky Jakuba Lauka – 2:2.

Hosté šanci na srovnání odmítli

Piráti ani po dvaceti minutách neochabli a Štěpán Kouba se musel v brance otáčet. Hned několikrát zabránil svými betony jistému gólu po tom, co Chomutovští v předbrankovém prostoru dostávali až příliš místa. Ale ve 49. minutě už proti Jakubovi Laukovi zasáhnout nedokázal. Zmiňovaný střelec se trefil nádherně do břevna, od kterého se kotouč odrazil do branky.

Aktivita Chomutovských pokračovala i nadále, dokonce přišla i početní výhoda pěti proti třem. Jenže domácí mladíci se ještě mezi sebou domlouvali, jak tuto přesilovku hrát, když rozhodčí hradecké hokejisty nenechal čekat na kruhu pro vhazování déle a bez účasti domácích hráčů odstartoval hru. Kryštof Pažourek, který samostatně ujížděl na Pavláta, si však druhou trefu nepřipsal, protože se svou technickou střelou netrefil mezi tři tyče. Obrovská šance, která mohla na samém konci zamíchat kartami utkání, zůstala nevyužita.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Přestože jsme nebyli v kompletní sestavě, tak jsme jeli do Chomutova vyhrát. Bohužel jsme si zápas prohráli sami našimi individuálními chybami, které soupeř dokázal potrestat.