so 28.10.2017 | Jaroslav Kindl, Martin Voltr

Mladší dorostenci vyhráli i v Boleslavi a jsou znovu v čele tabulky

Jediná porážka za 12 kol, nyní už šest vítězství v řadě. Parádně si vedou hradečtí mladší dorostenci, kteří zvládli i důležitý souboj v Mladé Boleslavi. Díky brankám Boštíka s Moravcem, které v 31. minutě dělilo jen 31 sekund, zdolali Bruslaře 3:1. Svého soka tak odmítli pustit na první místo extraligové skupiny Střed, kam se naopak díky zaváhání Liberce sami vrátili!

Boleslav rychle smazala hradecký náskok

Aktivnější byl v první třetině Hradec. Domácí gólman Kmec musel zůstat v permanenci, protože Hradečtí se střelami příliš neotáleli. Na opačné straně chyběla u Kulvejtova pokusu razance, v případě Přenosila přesnost. V šesté minutě šlápl do bruslí Šlaicher, ujel boleslavskému bekovi, ale Kmec proti jeho přízemní střele vytrčil pravou nohu. Po chvíli musel hasit další velkou šanci: Trojice hradeckých útočníků si vyměnila kotouč, proti zakončení z pravého kruhu se však Kmec skvěle přemístil.

Ve 12. minutě už to vyšlo. Šedivému boleslavská obrana puk upálila přímo na hůl Jana Jušty, který si ještě vylepšil střeleckou pozici a zamířil do horního rohu. Na odpověď ale diváci dlouho nečekali. Lukáši Kapalovi na ni stačilo 27 vteřin, když z mezikruží prostřelil gólmana Sajdla – 1:1. Další špatné vyhození Bruslařů mohl potrestat dvě minuty před sirénou Šedivý, jenže do cesty se mu postavil Kmec.

Půl minutky na dva góly!

V podobném duchu se nesla i druhá část. Odehrány byly tři minuty, když Hradečtí vydolovali puk v rohu obranného pásma a vyrazili do rychlého protiútoku. Střela Šedivého se ale otřela jen o vyrážečku Kmece. Z dálky často ostřelovala boleslavskou branku obranná dvojice Naar–Pajer. Ve 26. minutě se jeden z hradeckých beků připravoval na další ránu z velké vzdálenosti, puk mu ale projel pod nohama a do úniku vyjel Hašlar. V rozhodujícím okamžiku ovšem přestřelil.

Nevýraznou třetinu ozvláštnily až dva slepené góly Hradce. Běžela 31. minuta, když si na levém křídle našel prostor Matyáš Budina. Rychle si všiml najíždějícího Filipa Boštíka, jenž svou bekhendovou kličku přetavil ve druhý gól. A po půlminutě přidal další branku Petr Moravec – 1:3!

Hradec tlačil Boleslav i nadále. Důrazný Rajgl u mantinelu čistě dohrál právě Moravce, přesto se Naar s Pajerem dostali k dalším střelám. Na straně Boleslavi vyprášili Sajdlovu výstroj Sommer a Přenosil. V závěru proti Kulvejtovi výborně vystoupil Šedivý a upaloval sám na bránu. S další kličkou do bekhendu na Kmece bohužel nevyzrál.

Sajdl zastavil snahy domácích

V úvodu závěrečné třetiny mohl padnout další hradecký gól. Budina nalezl volného Boštíka před bránou, který chtěl z voleje zakončovat nahoru. Trefil ale jen Kmecův beton. O několik minut později se dvakrát zkoušel prosadit Dlask. Tomáš Sajdl oba pokusy vyrazil.

Snížit mohl v 49. minutě Bartoň poté, co při obranné činnosti podklouzl Boukal. Boleslavský forvard ale z bekhendu vrhnul Sajdlovi puk na hruď a skóre se neměnilo. Zbývalo pět minut do konce, když po potyčce v brankovišti dostala Boleslav početní výhodu. Tu však strávila většinou ve vlastním obranném pásmu a Hradec dohrál zápas víceméně v klidu.

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Myslím, že to byl relativně vyrovnaný zápas. Za stavu 1:1 jsme jeli sami na bránu a šanci neproměnili, naopak soupeř šel po naší chybě do vedení. Pak přišla špatně rozebraná situace v obranném pásmu a další gól. Od té chvíle si soupeř zápas hlídal. My jsme se do většího tlaku nedostávali, neudrželi jsme se na kotouči v útočném pásmu. Přesilovky ve třetí třetině se mi snad ani nechce komentovat, do většího tlaku jsme se paradoxně dostali v pěti. Ale po sérii výher ta prohra přijít musela. Ve čtvrtek pojedeme vyhrát na Kometu.

Michal Tvrdík (Mountfield HK):
Veděli jsme, že Boleslav je urputný, dobře bruslící tým a že nás čeká těžký zápas. Ale přistoupili jsme k utkání zodpovědně. Vytvořili jsme si hodně šancí, ačkoliv nás trápí jejich proměňování. Byl to z obou stran bojovný zápas. Mužstvo si zaslouží velkou pochvalu.