so 10.3.2018 | Klára Petrásková

Mladší dorostenci zvítězili nad Boleslaví a do play off půjdou z prvního místa

Aby si pojistili v závěru nadstavby první místo skupiny B, museli Hradečtí vytěžit z duelu s Boleslaví alespoň bod. A cíl byl splněn! Rychle získané dvoubrankové vedení sice Středočeši dokázali smazat, na další tři domácí trefy ale zareagovali jediným gólem. Východočeši ze svých 48 střel vytěžili výhru 5:3 a už nyní je jasné, že do vyřazovacích bojů půjdou z první příčky!

Rychlý hradecký nástup vystřídal herní útlum

Hradečtí předvedli učebnicový vstup do zápasu. Hned od první minuty totiž vzali útočné otěže do svých rukou a výsledkem bylo dvougólové vedení už v 5. minutě! Nejprve našel skrz brankoviště Kašpar dobře postaveného Martina Jandu, 46 vteřin nato zvedali domácí ruce nad hlavu znovu. Matěj Pinkas totiž využil clony před brankářem a jeho dělovka od modré se zastavila až o brankovou síťku – 2:0.

Boleslav reagovala oddechovým časem a pokusem Šímy, herně navrch měl ale i nadále Hradec. Jenže jako by se nechali Východočeši rychle nabytým vedením ukolébat. Jejich hra postupně uvadala na tempu a v závěru třetiny příliš pohledný hokej k vidění nebyl. Kotouč létal z jednoho konce hřiště na druhý a kvůli množství nepřesností neměli brankáři příliš práce s likvidováním střel.

Boleslav během 46 vteřin vyrovnala, domácí ale odpověděli

V prostředním dějství si více nebezpečných šancí připsali domácí, nicméně byli to hosté, kdo se radoval. A dokonce dvakrát! Stejně jako v první části Hradeckým, také na přelomu druhé třetiny stačilo Boleslavi ke vstřelení dvou gólů pouhých 46 vteřin. Na listinu střelců se zapsali Adam Přesnosil a Boris Žabka, kteří vyhnali Jakuba Tichého z branky. Místo něj se za stavu 2:2 postavil mezi tři tyče Tomáš Sajdl.

Ten hned zkraje mohl sledovat, jak jeho spoluhráči dotírají na Matěje Kmece a zuby nehty se snaží vrátit náskok na svou stranu. Kuboš sice se svým pokusem ještě neuspěl, to však nemuselo Východočechy mrzet. O chvíli později totiž Filip Boštík parádně zpracoval průnikovou nahrávku, dostal se do samostatného úniku a mezi betony poslal kotouč do sítě – 3:2.

Východočeši si dvěma góly pohlídali výhru

Do třetí třetiny vstoupily oba celky s vědomím, že zápas je stále otevřený. Podle toho vypadala i hra, která přinesla v prvních deseti minutách hned několik slušných příležitostí. Ujala se ale až ta z 52. minuty. Budina našel před brankou dobře postaveného Lukáše Pajera a hradecký útočník natřikrát procpal puk až za čáru – 4:2.

Středočeši se však nevzdali a když přišla nabídka početní výhody, přetavili ji na kontaktní gól. Dominik Ďuráč zahlédl Sajdlem vyražený kotouč, a i s domácím gólmanem ho nekompromisně odsunul do sítě. Uběhlo však jen něco málo přes dvě minuty a Východočeši si vzali náskok zpět. Dostrčit puk za rozhozeného brankáře se povedlo Filipu Boštíkovi – 5:3. Jeho branka byla také tou poslední, která zamíchala se skóre, a bylo definitivně rozhodnuto o tom, že tři body zůstaly pod Bílou věží.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Jsme spokojení s výhrou, potřebovali jsme získat alespoň bod, abychom šli do play off z prvního místa. Vstup do zápasu se nám povedl, dali jsme dva rychlé slepené góly. Bohužel jsme potom přestali hrát, asi nás to trošku uspokojilo. V závěru jsme ale utkání zvládli. Doufám, že si to kluci vezmou k srdci, čeká nás ještě poslední zápas v nadstavbě a pak už bude play off. Věříme, že do něj kluci vstoupí zodpovědně a poctivě.

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Do zápasu jsme vstoupili laxně a brzy prohrávali 0:2 V první třetině jsme vůbec nebyli schopní chytnout tempo soupeře, v té druhé jsme z velkého minima vytěžili naprosté maximum. Z ničeho nic jsme vyrovnali na 2:2. Jenže když jsme soupeře dostali vyrovnáním na dno, sami jsme ho bohužel dostali zpátky do zápasu, když jsme jim na třetí gól nahráli. Ve třetí třetině jsme bojovali, Hradec je ale dobrý mančaft, proti kterému se skóre těžko otáčí. Vždycky, když jsme se dostali na dostřel, dokázali nám svou sílou znovu odskočit. V tenhle moment už se připravujeme na příští neděli, kdy se bude rozhodovat v play off. Tam to všechno směřujeme.