čt 31.8.2017 | Lenka Jonešová

Mountfield stíhací jízdu nedokončil. S Nottinghamem padl 3:4 v prodloužení

Po dvou domácích utkáních CHL se hokejisté Mountfieldu vydali na venkovní trip. Ve čtvrtek večer se utkali s Nottinghamem Panthers, kterým měli hráči z města pod Bílou věží co oplácet. Ačkoli otevřeli skóre zápasu právě domácí, Hradečtí nesložili zbraně a zásluhou Tomáše Ziga dokázali vyrovnat. Panthers sice poté odskočili, celek Hradce však vždy dokázal na obdrženou branku zareagovat. Když ani 60 minut hry nerozhodlo, muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. V tom však uplynulo pouhých devět sekund, když Sauve rozhodl o vítězství Panthers 4:3.

Pouhých pět dní uplynulo od posledního představení Mountfieldu v Champions Hockey League. V sobotu se Hradečtí utkali s Nottinghamem, kterému nakonec podlehli 2:4. Ve čtvrtek tak v odvetě dostali na ledě soupeře šanci na reparát.

Úvodní dvacetiminutovka bez vstřelené branky

Domácí na nic nečekali a hned v úvodních minutách se vydali vyzkoušet pozornost Jaroslava Pavelky. Brown dostal přesnou přihrávku na hůl a dělovkou od modré čáry provětral gólmany hradeckého muže v masce. Posléze o sobě ale dali vědět i Hradečtí. Konkrétně hradecký mladík Dvořák, jenž na nic nečekal a z levého kruhu zkusil překvapit Garnetta.

Domácí gólman byl ale pozorný. V dalších minutách už to byli ale především hráči Panthers, kdo si dokázal vytvořit větší množství šancí. Další ránu od modré čáry vyslal Billingsley, ale dobře postavený Pavelka vytěsnil jeho střelu vysoko nad hradeckou bránu. Domácí kontrolovali hru a celek Mountfieldu pouštěli do útočných akcí jen zřídka.

Do zajímavé pozice se v závěru první periody dostal Červený, jenž si dobře najel na Vopelkovu přihrávku a mohl zakončit. Jenže jeden z obránců Panthers se na poslední chvíli stihl vrátit a Červeného připravit o slibně vypadající šanci. Úvodní pasáž tak skončila bez branek 0:0.

Vyšší tempo hry a dva přesné zásahy

Ani druhá třetina fanouškům příliš hokejové krásy nenabídla. Vstřelené branky už však ano. Nejprve mohl udeřit Nottingham, když po pěkné souhře nechal vyniknout Pavelkův um mezi třemi tyčemi domácí Betteridge. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z gólmanů nedovolil, aby puk proklouzl za jeho záda.

Jenže ve čtyřiatřicáté minutě už bylo všechno jinak. Panthers se dobře přesunuli do útočného pásma, Billingsley vystřelil, ale jeho střelu Pavelka vyrazil pouze před sebe. Tam už však byl připravený Yann Sauve, jenž došťouchal kotouč až pod ležícího Pavelku – 1:0. Po inkasované brance však Hradečtí jako by ožili a rázem bylo vyrovnáno.

Vopelka našel skvěle postaveného Tomáše Ziga, který z prostoru mezi kruhy vymetl pavučinky Garnettovy klece – 1:1. Utkání nabíralo na tempu na obou stranách. V závěru druhé části se ještě před domácího brankáře dral Cingel, jeho snahu však zastavila hruď spolehlivě chytajícího Garnetta.

Stíhací jízdu ukončil v prodloužení Sauve

Ve třetí dvacetiminutovce se s góly roztrhl pytel a diváci se tak rozhodně nenudili. Po chybě Hradeckých v obranném pásmu se ke kotouči dostal David Clarke, jenž nikým nehlídaný odskočil na 2:1. A Panthers se brzy radovali potřetí. Po dalším nedorozumění Mountfieldu v obranné zóně prostřelil Pavelku Evan Mosey – 3:1.

Jenže v padesáté druhé minutě přišla velká chvíle pro Filipa Jiráska. Rychlonohý mladík dostal přihrávku zpoza branky od Cingela a tváří v tvář prostřelil v premiérovém duelu za Mountfield domácí muže v masce – 3:2. Hradečtí tlačili a jejich snaha byla oceněna. Z další přesilové hry se totiž o pár minut později prosadil dělovkou od modré Filip Pavlík a bylo vyrovnáno – 3:3.

Když ani jeden z celků nedokázal vsítit rozhodující branku do závěrečné sirény, muselo o vítězi rozhodnout nastavení. To však nemělo dlouhého trvání. Na kostce uběhlo pouze devět sekund, když se Yann Sauve prosadil podruhé v zápase a rozhodl tak o vítězství Panthers 4:3.

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Připravovali jsme se na to, protože jsme věděli, že budeme celý den před zápasem cestovat. První třetina skončila 0:0, pak už jsme po hráčích chtěli, aby zvýšili obrátky a hráli více na puku. To se nám ale vůbec nedařilo až do momentu, kdy jsme inkasovali první gól. Poté jsme začali hrát s větším tlakem do brány, více v útočném pásmu. Podařilo se nám vyrovnat, ale po chybách v obranném pásmu jsme prohrávali 1:3. Pozitivum je, že jsme z dvoubrankového manka dokázali vyrovnat, ale prodloužení nám bohužel nevyšlo.