st 31.8.2016 | Klára Petrásková

Na závěr přípravy vítězství! Starší dorostenci přehráli Berlín 6:5 na nájezdy

Bilance hradeckých starších dorostenců v přípravě? Devět vítězství versus jediná porážka! Hradečtí mladíci si celé léto vedli skvěle, nejinak tomu bylo i v posledním utkání před vypuknutím ostré sezóny. V duelu proti berlínským Ledním medvědům sice Východočeši ztratili třígólové vedení, nakonec se ale stejně radovali z výhry po nájezdech a do extraligového ročníku 2016/17 tak půjdou vítězně naladěni.

Čtyři góly v německé síti zajistily Mountfieldu vedení

Hned ve 2. minutě utkání dostali Hradečtí k dispozici početní výhodu a využili ji nejlépe, jak mohli. Po Vaňátově střele od modré zachránila německý tým ještě tyč, pohotová střela Denise Martince už se ale mezi tři tyče vešla a Východočeši šli do vedení. Krátce po polovině třetiny si ale vzal kotouč na hůl Nino Kinder a z levého kruhu mířil přesně – 1:1.

Uběhlo však pouhých dvaatřicet sekund a domácí opět vedli. Patrik Mašín projel polovinu kluziště a pěknou střelou překonal německého gólmana podruhé – 2:1. Blízko ke vstřelení branky následně byli Kübler s Knoblochem, překonat Koubu se jim však tentokrát nepodařilo. To Hradečtí byli na druhé straně úspěšnější. Nejprve Tomáš Šlaicher a chvíli po něm i Mikuláš Matouš seřídili svá mířidla přesně a Hradec odskočil Eisbärenu o další dvě branky – 4:1.

Berlín vyrovnal, Východočeši si ale vzali vedení zpět

Stejně jako první dvacetiminutovka, i ta druhá začala vyloučením, tentokrát však na hradecké straně. Hosté byli ve své přesilovce sice aktivní, na gól si však museli počkat až do 25. minuty. Úspěšným střelcem se stal Julius Karrer, který našel volné místo v hradecké bráně a dostal kotouč mezi tři tyče. Několik minut nato se pak prosadil v početní výhodě Maximilian Adam a Lední medvědi byli rázem zpět ve hře – 3:4.

A krátce po polovině klání se Berlínští mohli radovat ještě více, neboť Vincent Hessler obdržel v přesilovce od spoluhráče parádní křižnou přihrávkou a příklepem do napůl prázdné brány smazal východočeský náskok. To však nebylo po chuti Hradeckým, kteří udeřili ještě před druhou sirénou. Kryštof Pažourek se dostal v německém brankovišti k dorážce a Mountfield šel do kabin s těsným náskokem 5:4.

Eisbären dotáhli skóre, o vítězi musely rozhodnout nájezdy

Na rozdíl od předchozích dvou třetin, v té poslední rychlá změna skóre nenastala. Dobrou příležitost ke vstřelení gólu měl Štohanzl, který se zblízka snažil propasírovat kotouč mezi Bohnovy betony. Chvíli nato scházel domácím i kousek štěstí. Německý brankář špatně rozehrál a Hradeckým chybělo pár centimetrů k tomu, aby se kotouč od výstroje jednoho z hráčů odrazil do opuštěné berlínské klece.

Krátce po polovině třetí periody byl po tvrdém zákroku vyloučen do konce utkání hradecký Pohl a hosté si s pětiminutovou přesilovkou věděli rady. Mark Ledlin obdržel na modré čáře přihrávku a střelou z první vyrovnal stav utkání – 5:5. Toto skóre se už do konce třetí dvacetiminutovky nezměnilo, a protože se oba týmy dohodly, že vynechají prodloužení, na řadu šly rovnou samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšní celkem čtyři hokejisté. Na německé straně to byl Jahnke, za Hradec se prosadili Štohanzl, Patrik Mašín, jehož nájezd se ukázal být jako vítězný, a Pažourek. Po vyrovnaném duelu nakonec tedy zvítězil výsledkem 6:5 po samostatných nájezdech Hradec a zakončil tak přípravu s výbornou bilancí devíti výher a jediné porážky.