po 26.9.2005 | Daniel Višňák

Nemožné se podařilo, Hradec vyhrál v Chomutově!!!

O prakticky nemožné se jeli pokusit v pondělí v krizi se potácející hradečtí Energetici do Chomutova, kde nevyhráli za posledních pět let ani jednou. Po první třetině vedli na severu Čech 1:0, i po druhých dvaceti minutách drželi na své straně vedením tentokrát 4:2, k Petru Suchému přidali ještě střelci Přeučil, Roubík a Volráb. Ve třetí třetině drama vrcholilo, nejprve nejlepší hráč zápasu Roman Červenka krásně zvýšil na 5:2 pro hosty, ale domácí se ještě dvěma góly vrátili neuvěřitelně do zápasu. Velmi cennou výhru pro Energetiky ale pečetil dvě minuty před koncem střelou do prázdné branky Lukáš Valko. Všichni tak věří, že výhra v Chomutově dodá hradeckým potřebnou psychickou podporu do dalších utkání!

V první třetině měli nepatrnou převahu hráči hostujícího Hradce Králové. Vynikal zejména východočeský útočník Patrik Fořt, prověřoval domácího brankáře téměř pravidelně při každém střídání první formace. Severočeši měli v polovině úvodní třetiny možnost přesilové hry, ale neuspěli a když nevyužil stejnou výhodu ani Hradec viděli diváci první gól až v osmnácté minutě. Přesná střela uzdraveného Petra Suchého od modré ale určitě nepotěšila domácí příznivce, protože skončila za zády Luboše Horčičky. Po první brance Hradce měl ještě velikou šanci hradecký Martin Koudelka, ale najíždějící sám trefil pouze Horčičku do břicha.

Druhá dvacetiminutovka přinesla řadu zajímavých momentů a i několik branek. Hradečtí vlétli do prostřední části pořádně nažhavení, několikrát vážně ohrozili Horčičku, ale ten pokaždé odolal a tak nic nebránilo domácím k využití pravidla „nedáš dostaneš“, když ve 25. minutě využil přesnou přihrávku Bouška domácí kapitán Šíp a střelou do protipohybu Koutského vyrovnal. Hradečtí ale o další dvě minuty přenesli opět vedení na svou stranu když zmatku v brankovišti Chomutova během přesilové hry využil Petr Přeučil. Euforii hradeckých rychle zmrazila využitá početní výhoda na druhé straně, v polovině utkání vyrovnali chomutovští trefou Ondřeje Poživila. Za dalších 19 vteřin ale stav 2:2 neplatil, to přihrál Petr Přeučil Jaroslavu Roubíkovi a ten z přečíslení poslal puk pod Horčičkovým betonem do jeho branky. Hra se stále přelévala ze strany na stranu, prakticky každá šance obou mužstev zaváněla brankou, šťastnější byli ale nakonec hosté, když našel ukázkovou přihrávkou téměř přec celé hřiště obránce Aleš Černý najíždějícího Daniela Volrába a ten si hodně vyjetého Horčičku položil na led, objel ho a zasunul puk do jeho odkryté klece. Plné ruce práce s udržením dvoubrankového náskoku měli hosté dvě minuty před koncem druhé třetiny, to se opět bránili ve čtyřech hráčích v poli, nápor zkušeného Chomutova se štěstím ustáli.

Do závěrečných dvaceti minut vstoupli domácí s jasným cílem smazat co nejrychleji dvoubrankové manko hostů, což jim dávali hned od první minuty výrazně najevo, diváci v tu chvíli ještě netušili jaké drama je čeká. Nejprve poslal východočechy do tříbrankového vedení krásnou brankou Roman Červenka, který se trefil nádherně z úhlu do pravého horního růžku Horčičkovy branky, Červenka se tak dočkal až napotřetí, když v minulém kole v Hradci Králové proti Jihlavě nastřelil spojnici jihlavské klece a stejně tomu bylo i ve středu v Chomutově během druhé třetiny. Když už by se zdálo, že Energetici utkání zvládnou bez problémů, snížil v 53. minutě na 3:5 Milan Kostourek a po něm v čase 55:39 rozburácel chomutovský stadión Ladislav Boušek. Domácí v tu chvíli mleli hosty v jejich pásmu a ti měli plné ruce práce neinkasovat vyrovnávací gól. Smůla z minulých kol se už ale na jejich stranu nepřiklonila, necelé dvě minuty před koncem pečetil velmi důležitou výhru Energetiků střelou do prázdné branky Lukáš Valko.