so 14.1.2006 | Lukáš Souček

Neproměněné přesilovky připravily juniory o body

Junioři bohužel po těsné prohře v Ostravě nezvítězili ani na domácím ledě. Znovu jim scházela jediná branka, která by jim zajistila alespoň bod. Kámenem úrazu byly neproměněné přesilovky, kterých domácí hrály až 13 a vstřelili v nich pouze jedinou branku. Vítkovice si na hradeckém ledě dokázali vytvořit tříbrankový náskok, který až v závěru druhé třetiny snížil Šejnoha. V úvodu závěrečné části hosté znovu udeřili, zanedlouho však na rozdíl dvou banek snížil Luštinec. Necelé čtyři minuty před koncem obránce Spudil prostřelil vše co mu stálo v cestě, ale na vyrovnání se už Hradečtí nezmohli.

Zápas nezačal příliš ve vysokém tempu, i přesto si však obě mužstva dokázala vytvořit několik slibných gólových šancí. Pouze jedna však rozvlnila brankovou síť. Jan Kolařík využil souhru Romana s Bučkem a překonal domácího Balážika. Hradečtí měli příležitost vyrovnat ve čtyřech přesilovkách, dokonce měli jednu dvojnásobnou, ale hostujícího Iláše nepřekonali.

Začátek druhé dvacetiminutovky vyšel hostům náramně. V čase 25:25 zvýšil na 2:0 Roman Szutrc a pár okamžiků po něm se radoval ze své druhé branky Jan Kolařík. Hradečtí byli z rychlého nástupu Vítkovic trochu zaskončeni. Kontaktní branku se jim podařilo vstřelit až minutu před sirénou, kdy bekhendovou střelou překonal Iláše Jan Šejnoha.

Do třetí třetiny nastoupili s větší chutí Východočeši, jenže ve 47. minutě inkasovali další branku z hole Romana Szturce. Po čtvrté inkasované brance opustil Jan Balážik svou svatyni a přenechal své místo Jiřímu Tomíčkovi. V polovině třetiny se k odraženému kotouči dostal Jakub Luštinec a pohotovou střelou trefil přesně nad Ilášův beton. Hradecký tlak sílil a výsledkem byla další branka. Konečně se domácím podařilo využít přesilovku. Štěpán Spudil napřáhl na modré a jeho střela se zastavila až v Ilášově síti. V posledních čtyřech minutách už ale branka nepadla, a tak se Vítkovice mohli radovat z těsného vítězství.