so 20.2.2016 | Michal Sedláček, Lukáš Štěrovský

Neúspěšný dvojboj juniorů s týmy z konce tabulky – po Olomouci podlehli i Zlínu

Tak na tenhle dvojboj s moravskými celky musí junioři co nejdříve zapomenout. Jak s Olomoucí, tak i se Zlínem totiž prohráli shodně 1:2 po prodloužení či nájezdech. Z duelů s celky, které okupují spodek tabulky, tak získali Hradečtí pouze dva body. O jediný zásah proti Ševcům se v přesilovce postaral Patrik Miškář.

Zlín měl od úvodu utkání převahu. Do větší šance se ale ševci dostali až v polovině třetiny, když Veselého zachránila branková konstrukce. O tři a půl minuty později pak byl v nadějné příležitosti Vyoral, který však nedokázal přehodit Veselého beton. Poté zklamal Horváth. Dvakrát se ocitl sám před gólmanem, ale ani jednou se mu nepovedlo na hradeckého fantoma v brance vyzrát. Pak se do šancí dostali Hladiš a Gago, ale oba skončili na Veselém, který Hradec držel nad vodou po celý zápas. Na samotný závěr třetiny ještě zazvonil na břevno Hořanský.

Gago se protlačil do šance i na začátku druhé třetiny. V prostoru mezi kruhy vyslal střelu, ale tu nepokryl nikdo jiný než Veselý. Když poté neproměnil samostatný únik ani Hořanský, který se pokoušel na hradeckého gólmana vyzrát pomocí kličky, vypadalo to s ševci už dost marně. Vzápětí však přišlo vysvobození. O minutu později se domácí konečně dočkali. Autorem gólu byl Jiří Karafiát a kouzlo Veselého bylo prolomeno.

Radost však beranům vydržela ani ne dvě minuty. Pak se totiž povedlo Hradci vyrovnat. Drašnar poslal do šance Patrika Miškáře, který se ocitl sám před Halodou a rychlou kličkou mezi nohy poslal puk do sítě. Od té chvíle se výkon hostů zvedl. Ke konci třetiny musel Haloda řešit dvě nepříjemné situace. Po dvou třetinách se ale šlo do šaten za stavu 1:1.

Poslední dvacetiminutovka byla hodně bojovná, ale už tolik šancí k vidění nebylo. Když gól nepřineslo ani prodloužení, musely na řadu přijít nájezdy. Tam bylo potřeba sedm sérií, než se rozhodlo o vítězi. Nakonec bod navíc získal Zlín, když se v sedmé sérii prosadil střelou mezi betony Vladimír Váňa. Hradec tak ze dvou duelů s moravskými celky vytěžil dva body shodně za prohru 1:2 nad rámce standardních šedesáti minut.

Radek Pšurný (PSG Zlín):
Jsme rádi aspoň za dva body, ale mrzí mě velké množství nevyužitých šancí, které dnes rozhodly o výsledku tohoto utkání. Soupeř poté srovnal krok i skóre a zápas změnil své schéma. Nakonec jsme rádi za bod navíc, ale myslím si, že to rozhodla spíš první polovina utkání, kdy jsme měli z vyložených šancí vstřelit nějaké góly.