čt 28.1.2016 | Nikola Matějčková, Martin Voltr

Odveta s velkým O! Mladší dorostenci nasázeli Ocelářům osmičku

Když hradečtí mladší dorostenci v neděli odjížděli z Třince s porážkou 0:4, ani ve snu netušili, jak se jim povede čtvrteční odveta. Dohrávku totiž ovládli na domácím ledě fantastickým způsobem, Ocelářům nasázeli osm gólů a sami neinkasovali ani jediný! Po dvou brankách vstřelili Tomáš Šlaicher a Matěj Morong, utkání ale vyšlo celému týmu. Hlavně nepolevit, ať můžou přijít další podobné úspěchy!

Hradecká převaha korunovaná prvním gólem

První dva vzájemné zápasy obou letos vždy jednoznačně vyhráli Třinečtí a na domácích bylo jasně vidět, že napotřetí už chtějí vítězství urvat. Hradec měl celou první třetinu více ze hry, ale dokázal to přetavit jen v jeden gól. Ten vstřelil po krásné kombinaci domácích už ve čtvrté minutě Tomáš Šlaicher, když dorazil puk, který zůstal ležet na brankové čáře – 1:0.

Hradec měl otěže první třetiny ve svých rukách, ale premiérovou přesilovku zápasu nedokázal zužitkovat. Třinec mohl zkorigovat stav periody v dlouhé přesilovce pět na tři. Většina střel Ocelářů, ale mířila mimo tři tyče domácí klece.

Třetina z říše snů

Jestliže v první třetině měli Východočeši více ze hry, tak v druhé periodě byl na ledě prakticky jen jeden tým. Hned po minutě a patnácti vteřinách se ve FORTUNA aréně slavil druhý úspěch domácích. Petr Poppel se snažil před hostující bránou o blafák, puk mu sjel z hole, ale mezi betony doklouzal až do brány – 2:0. Ve třetí minutě Lvi slavili další úspěch. Voňka krásným obloučkem našel Štěpána Pokorného a ten bekhendovým blafákem objel gólmana Ocelářů a poslal puk do odkryté klece – 3:0.

To bylo na gólmana hostů příliš a přepustil tak místo třináctiletému debutantovi Švančarovi. Tomu premiéra zhořkla hned po dvou minutách, protože v přesilovce 4 na 3 se od modré prosadil Dominik Šedivý – 4:0. Hradecká mašina ještě neřekla ve druhé periodě poslední slovo. Ve 35. minutě se v přesilovce nahozením zapsal do listiny střelců Matěj Síla a bylo to už 5:0.

Východočeši dorazili bezzubé Oceláře

Hradec pokračoval v nastoleném tempu z prvních dvou třetin. Po necelých dvou minutách poslední periody šel na trestnou lavici hostující Patlevič a Mountfield přesilovku proměnil. Kapitán Martinec vyslal Tomáše Šlaichera do úniku a ten se nemýlil – 6:0. O minutu a vteřinu déle se Hradečtí radovali znovu a prakticky totožným gólem. Poppel poslal do úniku Vojtěcha Sílu, který střelou nad vyrážečku nedal třineckému gólmanovi šanci – 7:0.

Ve 47. minutě se Klodner ocitl ve výborné střelecké pozici, ale mladý hostující gólman puk vyrazil. Ve druhé polovině třetí třetiny šli Hradečtí do oslabení, ale udeřili i v této herní činnosti. Vojtěch Síla znovu ujel dopředu, napoprvé se mu nezadařilo, ale z bekhendové dorážky už ano – 8:0. Více už se v zápase nestalo, Hradečtí mladíci mohli slavit první výhru nad celkem ze Slezska a po zásluze si připsali tři cenné body do extraligové tabulky.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Odehráli jsme velmi dobré utkání. Z naší strany to byl po dlouhé době velmi dobrý výkon. Líbilo by se nám, kdybychom takhle hráli každý zápas. Přežili jsme i oslabení tři na pět, takže zápas hodnotím velmi pozitivně.

Jiří Raszka (HC Oceláři Třinec):
Výsledek mluví za vše. Každý tým má v sezóně takový zápas, kdy se prostě nic nedaří a vybouchne. Už to začalo první třetinou, kdy jsme byli ospalí z autobusu, na rozcvičce to bylo špatné a všude jsme byli o krok pomaleji. Výsledek po první třetině byl 1:0 pro Hradec, a ještě to bylo hratelné, ale pak jsme úplně odešli. Kluci si vůbec neplnili to, co jsme po nich chtěli. Pomalu jsme přistupovali k hráčům, celkově to bylo takové ospalé, bez agresivity a pak tam napadaly góly. Vyměnili jsme gólmany, dali jsme šanci osmákovi, který se toho zhostil docela dobře. Bohužel se možná projevila na hráčích únava, protože jsme se docela potýkali s nemocemi. Kluci se prakticky sešli až před zápasem, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Zápas byl z naší strany příšerně odehraný. Musíme na to rychle zapomenout a v neděli jít do toho znovu.