ne 29.3.2015 | Radek Kozel, Jan Vavřina

Osmáci zabrali a na mistrovství republiky berou bronz!

Osmé třídě, týmu Jiřího Janouška, se povedl vstup do turnaje, jenže pak následovaly dvě porážky. Víkend už byl ale opět ve znamení Hradce Králové. Ten nejprve porazil Plzeň 9:6, v poslední hrací den si poradil celkem s přehledem s Českými Budějovicemi. Výhra 6:3 znamená jediné – 8. třída splnila svůj cíl a má medaili z mistrovství republiky! Skvělý úspěch, kluci!

Budějovice šly do vedení, Hradec reagoval pěti brankami

Utkání nabralo velice slušné obrátky od samotného začátku. Nejdříve velice nevybíravým faulem kolenem sestřelil budějovický Toman hradeckého Jakuba Naara, za což byl vyloučen do konce utkání. Avšak Jihočeši dokázali při vlastním oslabení otevřít skóre zápasu, to když obraně ujel Martin Beránek – 0:1. Radost jim však nevydržela dlouho, neboť pětiminutovou přesilovku 5 na 4 využili Lvi hned dvakrát. Nejdříve vyrovnal hezkou střelou Petr Poppel a ten samý hráč poslal Hradec i do vedení, to když uplatnil svůj důraz na brankovišti – 2:1.

Hradečtí byli i nadále při chuti a třetí branku vstřelil po hezké přihrávce do odkryté branky Vojtěch Síla – 3:1. Přestože i Budějovice měly své šance, další branku přidal Hradec po šťastné střele Karla Brejchy – 4:1. A to nebylo ze strany Lvů vše, protože 12 vteřin před zvukem sirény završil bůra střelou z mezikruží Matěj Morong – 5:1.

Myška přidal šestý zásah

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy přece jen opatrněji, i když na tvrdosti rozhodně nijak neubral ani jeden z celků. První vážnější šance Lvů přišla ve 31. minutě, kdy Brejcha nedokázal z dobré pozice zakončit do odkryté klece. A ani následné přečíslení Hradce 2 na 1 nezužitkovali Pirkl s Müllerem. Zvýšená aktivita Východočechů ale přece jen slavila úspěch, neboť přesilovou hru dokázal využít střelou z mezikruží Jakub Myška – 6:1.

Jihočeši byli i nadále ve velkém útlumu a brankáře Ševců zaměstnávali jen velice sporadicky. A když už se Budějovičtí dostali k zakončení, podržel Ševců svůj tým, tak jako při zákroku vyrážečkou proti tvrdé střele z pravého kruhu.

Lvi si pohlídali bronzové medaile

Východočeši vstoupili do závěrečného dějství aktivně, ve 42. minutě pálil Brejcha pouze do masky brankáře. Přesto se branky dočkali Jihočeši, neboť střelou nad lapačku Ševců snížil Petr Bartoš – 6:2. Obdržená branka však partou kolem kapitána Klodnera nijak nezacloumala a Hradec byl i nadále lepším týmem, který diktoval tempo hry. Branky ale dávali hosté z jihu Čech, již na 6:3 snižoval ranou z bezprostřední blízkosti Matouš Hrubec. Po třetí inkasované brance odstoupil brankář Ševců a nahradil jej Novotný.

V 51. minutě neprostřelil budějovického brankáře z dobré pozice Morong, a tak se Jihočeši drželi i nadále na dostřel. V samotném závěru utkání už si Lvi hlídali své vedení a nepouštěli Budějovice do větších šancí. A přestože kapitán Klodner z dobré pozice nezacílil přesně, uhájili hradečtí osmáci vítězství 6:3, které znamená velký úspěch – tým Jiřího Janouška obsadil konečné třetí místo v konkurenci těch nejlepších týmů z celé republiky!

Jiří Janoušek ml. (Královští lvi Hradec Králové):
Měli jsme podobně povedený začátek jako včera, když jsme první třetinu vyhráli 5:1. Druhou jsme pokračovali v zodpovědném výkonu a po dvou třetinách jsme vedli 6:1. Možná jsme v hlavách měli ten včerejší zápas, kdy jsme si to ve třetí třetině nechali zdramatizovat. Budějovice měly ve třetí části pětiminutovku, kdy to vypadalo, že by s tím zápasem mohly ještě něco udělat, ale my jsme zápas zodpovědným a bojovným výkonem dotáhli do vítězného konce. Získali jsme bronzové medaile, za což jsme moc šťastní.

Aleš Dvořák (HC Motor České Budějovice):
Začátek utkání pro nás byl nešťastný, protože došlo k faulu kolenem našeho nejlepšího hráče, a to ovlivnilo vývoj celého zápasu. V následujících pěti minutách jsme dostali tři góly, při dalším gólu brankáři přepadla střela přes hlavu a Hradec odskočil až na 5:1, s čímž se pak těžko něco dělá. Vrátili jsme se do zápasu od půlky druhé třetiny, ale nestačilo to. Hradci bych chtěl pogratulovat k vítězství.