so 13.1.2018 | Klára Petrásková

Parádní druhá třetina zahájila obrat, starší dorost vyválčil ve Zlíně výhru na nájezdy

Začátek klání se sice Hradeckým vůbec nepovedl, rychle nabyté dvougólové manko ale Lvi dokázali vymazat během výborné druhé dvacetiminutovky. V té třetí přestříleli soupeře téměř trojnásobně, ani jeden z hradeckých dotěrných pokusů se ale za čáru nepodíval. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V těch se Východočeši trefili dvakrát, zatímco Zlín ani jednou. Po třech novoročních porážkách tak starší dorost poprvé v roce 2018 slavil výhru!

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Vyhráli jsme, takže jsme spokojení. Bylo to těžké utkání – už v sedmé minutě jsme prohrávali 0:2, což nás trochu zaskočilo. Po dvou gólech soupeře jsme se nemohli dostat do tempa, kluci měli navíc hlavy dole. Nakonec jsme nicméně srovnali na 2:2 a mohli v základní hrací době i vyhrát, myslím si ale, že bod na obou stranách je zasloužený. Rozhodli jsme v nájezdech, tudíž celkově spokojenost i přes počáteční nepříznivý stav.