pá 24.10.2014 | Jan Kousal, Jan Vavřina

Parádní start starším dorostencům nestačil. V Liberci padli 3:6

Starší dorost zajížděl v pátek na led lídra skupiny Střed – do Liberce. Tam skvěle vstoupil do utkání a díky dvěma brankám vedl 2:0. V 15. minutě ale přišel faul Pavlíka, po němž následoval vyšší trest a srovnání skóre. I když Lvi na začátku druhé třetiny zase odskočili, dvě rychlé branky v podání Tygrů výsledek otočily. Domácí si v závěrečné třetině utkání dvěma brankami pohlídali a to znamená, že zůstanou na první příčce i nadále.

Skvělý vstup do zápasu zastaven tvrdým faulem

První šanci zápasu měl liberecký Jursa, ten však v dobré pozici nepřehodil Roubalův beton. Na druhé straně už branka padla. Hidveghy předložil puk Tomáši Hofmanovi, který z mezikruží propálil Petruželku. Další pohroma pro Tygry přišla v polovině prvního dějství, kdy se hráči Hradce vrhli ve třech do domácího brankoviště a Dominik Matouš se díky svému důrazu mohl radovat ze vstřeleného gólu – 0:2.

Dějinami zápasu výrazně pohnul likvidační zákrok Radovana Pavlíka na Tomáše Nezbedu, za který dostal hradecký hráč trest na pět minut a do konce zápasu. Následná přesilovka Liberec nastartovala. Na rozdíl jediné branky snížil Milan Jursa, který dotlačil po Hylenově akci puk až za Roubalova záda. Jednašedesát vteřin před koncem první části navíc napřáhl ze středního pásma Marek Zachar a jeho tvrdý pokus doplachtil až do horního růžku hradecké brány – 2:2.

Rychlý obrat Liberce

Z kraje druhé třetiny už ale znovu vedli hosté, když libereckou obranou prokličkoval Sebastian Šmída a efektním zakončením v pádu dokázal překonat Petruželku v domácí bráně – 2:3.

Tygři si však znovu pečlivě přichystali svoji odpověď a dokonce tak, že byla hned dvojitá. V přesilové hře nejprve dorazil střelu Klingera Matyáš Kačírek, za další pětatřicet sekund pak přidal po pohledné kombinaci s Wiencekem další branku Marek Zachar a dostal tak Liberec poprvé v zápase do vedení.

Tygři si pojistili tři body

Lvi se v úvodu třetího dějství nikam nehnali a spíše čekali na chybu domácích. Ta však nepřišla, ba naopak. Pátou branku Liberce vstřelil po dobrém napadání střelou zápěstím Dominik Lakatoš - 5:2.

V závěru se pak ještě prosadil potřetí v zápase Marek Zachar, který svým drzým průnikem v oslabení završil hattrick. Liberec i díky tomu zvítězil nad Hradcem Králové 6:3 a slaví zisk dalších bodů do tabulky skupiny, kde dál hájí první místo.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec):
I když Hradec poslední dobou moc nevyhrává, tak jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř, který hraje velmi dobře. Začali jsme trochu vlažněji, soupeř vedl brzo 2:0, pak nás ale dostal na koně pětiminutovým vyloučením. Tam jsme vyrovnali. Ve druhé třetině jsme se sice ještě dopustili jedné chyby, ale pak už kluci hráli zodpovědně a poctivě. Byl to pěkný zápas a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Dneska jsme začali velice dobře. Hráči se snažili plnit to, co jsme si řekli, dali jsme dvě branky a musím uznat, že to vypadalo dobře. Ale pak si myslím, že zbytečné vyloučení na pět minut ten zápas ovlivnilo. Byl to naprosto zbytečný a nic neřešící faul. Poté už jsme se i v přemíře snahy dopouštěli chyb, které soupeř trestal, což je škoda, protože ten začátek byl opravdu dobrý.