út 23.1.2018 | Lenka Jonešová

Po střelecké kanonádě fotbalový výsledek. Mountfield porazil Piráty 1:0

Další extraligové utkání v krátkém sledu sehráli hokejisté Mountfieldu na domácím ledě, když se v úterý postavili Pirátům z Chomutova. Duel začaly oba celky v mírnějším tempu ze zabezpečené obrany, což se ale postupem času změnilo. Diváci nakonec viděli střeleckou přetahovanou, když poměr střel byl 30:24. Branka však padla jediná. O přesný zásah se totiž postaral už v 8. minutě Jan Berger, který byl nakonec jediným střelcem utkání a postaral se tak o výhru Hradeckých 1:0. Pod tu se podepsal první extraligovou nulou Jaroslav Pavelka.

Mountfield chtěl v úterý proti chomutovským Pirátům navázat na nedělní vysoké vítězství nad Litvínovem. V sestavě tentokrát trenéru Sýkorovi chyběli marodi Martin Látal s Petrem Zámorským. Do sestavy se naopak zařadil obránce Čáp.

Bergerova souhra s Dragounem přinesla úvodní branku

Duel začal opatrně z obou stran a bylo vidět, že ani jeden z přítomných celků nechce udělat chybu. Chomutovskou zabezpečenou hru z obrany narušil Mountfield poprvé v šesté minutě, když z pravého kruhu prověřil dezorientovaného Lukeše Zigo. Hostující muž v masce si ale s hradeckým forvardem poradil. Stejně dobře si počínal hostující Pirát v bráně i s následnou Köhlerovou střelou.

Když poté přišel nedovolený Humlův zákrok, mohli se domácí příznivci radovat. Hned po pár vteřinách byl blízko úvodnímu gólu Köhler, který však Štěpána Lukeše ještě nepřekonal. V další akci už ale nabral rychlost Berger s Dragounem, kdy druhý jmenovaný od mantinelu precizně našel Jana Bergera, jenž tváří v tvář chomutovskému gólmanovi rozvlnil hostující síť – 1:0.

Hradečtí byli po vstřelené brance aktivnějším týmem, jenže jejich chuť otevřít skóre úterního klání mohla skončit přesným opakem. Domácí totiž zapomněli na obranu, čehož mohl využít Huml, který však nedokázal dopravit touš do poloodkryté klece. Poslední minuty první periody už se znovu nesly ve vlažnějším duchu, což dokazoval i celkový počet střel, který činil 6:5.

Střelecký koncert změnou skóre neskončil

Do druhé třetiny mohli hokejisté Mountfieldu vstoupit ve velké stylu, když se po pouhých třiačtyřiceti vteřinách ocitl v tutovce kapitán Bednář. Jeho střelu z mezikruží si ale vychutnal Lukeš precizním zákrokem lapačkou. Domácí pokračovali ve svižném tempu, kterému nechybělo několik pohledných střeleckých příležitostí. Ani jedna však za chomutovským mužem v masce neskončila.

Hradeckou plejádu šancí na chvíli pozastavil Ronald Knot, jenž byl ve druhé dvacetiminutovce jako jeden z mála hráčů soupeře hodně vidět a domácím znepříjemňoval pobyt na ledové ploše. V další chvíli navíc musel předvést svůj um hradecký strážce svatyně Pavelka, když se do samostatného úniku dostal Ivan Huml. Dotírající Filip Pavlík ale Humla zbrzdil a Pavelka si dokázal s ujíždějícím kotoučem poradit.

Ačkoli branky v hradecké ČPP Aréně nepadaly, diváci si na nedostatek šancí ve druhé části nemohli stěžovat. Z výborných pozic stříleli Kukumberg, po něm Červený ještě následován Michalem Dragounem. Štěpán Lukeš však byl hodně důležitým článkem pro své mužstvo, které držel ve hře o body. I po druhé třetině tak na světelné kostce svítilo fotbalové skóre 1:0.

Mountfield udržel nejtěsnější možný výsledek

Stejně jak hradečtí hokejisté zakončili druhou dvacetiminutovku, tak začali i tu třetí. Množství šancí, napadání v útočném pásmu, to vše nechybělo hře Mountfieldu. To zásadní se ale neměnilo – skóre. Nutno dodat, že jednadvacetiletý mladík mezi třemi tyčemi chomutovské klece s do Hradce přivezl výbornou formu.

Na obou týmech ale bylo vidět, jak jsou si vědomi, že je jediná chyba může stát ztracené body. Ve 46. minutě byl blízko druhému gólu hradecký Cingel, jenž netradičně zády ke gólmanovi vyzkoušel mrštnost Štěpána Lukeše. Ten ale i nadále odolával tlaku královehradeckých hráčů.

V závěru byl vyloučen exhradecký obránce Dietz a Hradečtí vycítili šanci na rozhodnutí zápasu. Ani v početní výhodě se však domácím nepodařilo prostřelit skvěle chytajícího Lukeše. Poté se vylučovalo znovu, za katr putoval kapitán Vondrka, kterého brzy následoval kapitán Bednář. Ani jeden z celků však už další zásah nepřidal a Hradečtí tak vybojovali těsné vítězství 1:0.