pá 2.9.2016 | Denisa Józsová, Lukáš Štěrovský

Prohra na úvod. Junioři z přetahované s Českými Budějovicemi body nevytěžili

Relativně smolný vstup do extraligového ročníku 2016/17 zaznamenala nejstarší hradecká mládežnická kategorie. Junioři na ledě českobudějovického Motoru sehráli vyrovnanou partii, když dokázali odpovědět na první dvě branky domácích. Rozdílový gól, který inkasovali v závěru prostřední třetiny, však už byl nad jejich síly a proti Českým Budějovicím tak padli poměrem 2:3.

Úvodní třetina začala ve svižném tempu, ale také bylo vidět mnoho nepřesností. První vážnější šanci si připsali domácí hráči v sedmé minutě zápasu, kdy Šulkova střela letěla těsně vedle okolo hostující branky. Hra byla vyrovnaná, ovšem v desáté minutě se prosadili hráči Motoru v oslabení. Po výhozu puku z obranného pásma se k němu dostal Ondřej Šulek, který přihrál Janu Bártovi a ten dokázal puk propasírovat za Bechného záda.

Od té chvíle byl Motor lepším týmem a měl dobré šance ke skórování, bohužel pro domácí nedokázal žádnou z nich proměnit. Domácím divákům zatrnulo v šestnácté minutě, kdy Jiří Patera chtěl pomoci spoluhráčům, ale omylem puk nasměroval na svou branku, ovšem dokázal po kotouči skočit rybičku a ještě jej zastavit.

Začátek druhé třetiny opanoval tým z Hradce Králové. Toho hostující celek také využil a dokázal se prosadit. Do úniku dva na jednoho se dostali David Chalupa a Tomáš Zahradník a druhý jmenovaný dokázal prostřelit domácího brankáře. Hra se postupně začala vyrovnávat. Z hostujícího týmu byl vyloučen Havránek za úder do oblasti hlavu a krku a Budějovičtí dokázali přesilovku využít. Jan Farka si jako první našel odražený puk a posunul ho za záda hradeckého gólmana.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Již za tři minuty se radovali hosté. Filip Moník se v útočném pásmu dostal k puku a prudkou střelou nedal Paterovi šanci. Jenže poslední slovo v druhé části měli Budějovičtí. Tomáš Guman vypálil ihned po buly a jeho střela skončila za zády brankáře Bechného. Domácí hráči tak šli s vedením i do druhé přestávky.

Třetí třetina začala ve svižném tempu, ale také byla k vidění spousta nepřesností. Šance se objevily až ke konci třetí části, ovšem Doktor i Vráblík trefili jen brankovou konstrukci. Hradečtí měli šanci na vyrovnání v přesilové hře, ale obrana Motoru dokázala odolat.

Luboš Rob st. (HC Motor České Budějovice):
Pro nás to je velice důležité vítězství a myslím si, že za první a třetí třetinu jsme si zasloužili vyhrát o ten gól. Hradec byl velice nebezpečný soupeř a pro nás na úvod velmi těžký. Tím pádem si tří bodů moc vážíme.