út 1.9.2015 | Klára Petrásková, Martin Voltr

První body, první nula! Mladší dorost zdolal nováčka z Havlíčkova Brodu 4:0

Papírově snadnou, ale na ledě o to těžší pozici měli mladší dorostenci na úvod soutěžního ročníku 2015/16. Hostili totiž nováčka soutěže z Havlíčkova Brodu. Ten předvedl pod Bílou věží velmi bojovný výkon, domácí ale svého soupeře jasně předčili ve druhé třetině, kterou vyhráli o tři góly. Nakonec z toho bylo hradecké vítězství 4:0. Brankář Daniel Dvořák si 23 zákroky vysloužil první čisté konto, dvakrát mířil do černého Štěpán Růta.

V první třetině se skóre nezměnilo

Úvodní dvacetiminutovka příliš mnoho zajímavých akcí nepřinesla. Aktivnější z obou týmů byl ten hradecký, který si i přes množství nepřesností přece jen nějaké šance vypracoval. Pokorného nebezpečná teč ze třetí minuty skončila mimo, dva pokusy Matěje Moronga se za brankovou čáru také nedostaly, přičemž ten druhý byl asi největší šancí první periody. Petr Poppel zavezl kotouč do útočného pásma a vyslal křižnou přihrávku na Moronga. Ten však nikým nechráněn z velkého úhlu poslal puk pouze napříč brankovištěm.

Zato Havlíčkovu Brodu se příliš nedařilo dostat kotouč před domácího strážce branky. Většina jeho pokusů končila mimo nebo byla zblokována hradeckými hokejisty. Gól nepřinesly ani tři přesilové hry, a tak se skóre před první přestávkou nezměnilo.

Hradecká převaha se proměnila v góly

Ihned po přestávce promarnili velkou šanci Havlíčkobrodští. Přihrávku Teplého Cachnín umístil jen do domácího brankáře, který se rychle přesunul brankovištěm. Následná přesilovka Mountfieldu ještě branku nepřinesla, čas 24:01 však ano. Odraženou střelu poslal na Kružíka Hladík a s následnou dorážkou neměl problém Štěpán Růta. Hosté měli záhy možnost vyrovnat, v akci dvou na jednoho ale Dvořáka nepřekonali. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ platilo i tentokrát. Ve dvacáté osmé minutě dorazil Krištofovu střelu do Kružíkovy svatyně bekhendem opět Štěpán Růta – 2:0.

A domácí pokračovali v nastoleném tempu, ve druhé třetině soupeře výrazně přehrávali. Půlminutovou přesilovou hru 5 na 3 využít nedokázali, následnou klasickou už však ano. Nahození od modré čáry se ocitlo u dvojice úplně volných hradeckých hráčů. Jeden z nich, Štěpán Pokorný, se puku ujal a bekhendovou kličkou ho dopravil za Kružíkova záda. Dvojnásobnou přesilovku si krátce poté vyzkoušel i Havlíčkův Brod. Taktéž bezúspěšně. V závěru prostřední části hokejisté zpod Bílé věže nevyužili další početní výhodu a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Domácí si vítězství pohlídali, Dvořák slavil nulu

Třetí perioda vypadala ze začátku hodně podobně jako ta první. Hráči obou celků bruslili z jedné poloviny kluziště na druhou a střel bylo k vidění pramálo. Místo toho se často bojovalo o puk v prostoru mantinelů. První větší šance přišla v devětačtyřicáté minutě, kdy Dvořák proti střele havlíčkobrodského hokejisty stačil vytáhnout lapačku.

Čtvrtý zásah do soupeřovy brány přidal Hradec v čase 52:37. Přihrávku Pokorného směřující z rohu proměnil střelou mezi nohy Matěj Morong – 4:0. Od této chvíle bylo zjevně rozhodnuto. Hráči Havlíčkova Brodu ve svých snahách o vstřelení gólu lehce polevili a na výsledku nic nezměnila ani poslední hradecká přesilová hra. Výhru v úvodním zápase sezóny si tak připsali hokejisté Mountfieldu a získali za ni první tři body do tabulky. Gólman Daniel Dvořák navrch slavil čisté konto.