pá 12.12.2014 | Vojtěch Jurák, Lukáš Štěrovský

První kolo nadstavbové části staršímu dorostu nevyšlo, na Slavii těsně prohrál

Tolik vytouženou nadstavbovou část v pátek začali svěřenci trenéra Slabého. Na ledě Slavie museli prakticky po celý zápas dohánět ztrátu, a když minutu a vteřinu k tomu po začátku poslední třetiny přece jen srovnali, zasadila jim Slavia další brankou brzy poté poslední pomyslný hřebíček do rakve. Přes bojovný výkon si tak starší dorost do tabulky za zápas v Praze body nepřipsal.

Svižný start – šest branek za dvacet minut

Začátek utkání sice lépe vyšel hokejistům Hradce Králové, ti však svůj aktivní vstup nevyužili a naopak brzy inkasovali. Matouš Patočka sehrál s Tomášem Šmerhou pohlednou akci, kterou zakončil gólem do odkryté sítě – 1:0. O chvíli později je napodobil kapitán Slavie Ivan Mušo a v té chvíli to vypadalo, že mají domácí hru pod kontrolou. Opak byl ovšem pravdou. Královští lvi dostali k dispozici početní výhodu, kterou rychle využil Filip Moník. Hradecký forvard tak zajistil, že na začátku 9. minuty svítilo na tabuli skóre 2:1.

Do dvoubrankového vedení vrátil Pražany svou trefou David Šteiner, jenomže domácí hned záhy nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku. Hosté se již po pěti vteřinách radovali z branky, rozhodčí ale rozpažil, což vyvolalo vlnu nevole. Hráči Hradce pak i nadále pokračovali v aktivní hře a o minutu později přesilovku pět na tři přeci jen využili zásluhou Davida Chalupy – 3:2. Divoká přestřelka v úvodní části stále nebrala konce a třicet šest vteřin před sirénou vpadl do útočného pásma slávista David Kohút a přesnou střelou z mezikruží určil stav 4:2 po dvaceti minutách.

Hradecké snížení, slávistický trest ve hře

Hradeckého Tomáše Vomáčku nahradil v brance od začátku druhé třetiny Dominik Groh. Hosté opět odstartovali aktivněji a tentokrát to už přineslo také gólové ovoce. Radovan Pavlík našel ze všech hráčů nejrychleji odražený kotouč a zametl jej do branky – 4:3.

Další pokračování zápasu výrazně ovlivnil tvrdý zákrok Denise Heldáka, který ve 30. minutě narazil do otevřených dvířek střídačky hradeckého Tomáše Zahradníka. Útočník hostů jen s pomocí spoluhráčů dojel do kabiny, zatímco forvard Slavie zamířil do sprch. Královští lvi tak dostali možnost dlouhé přesilovky, tu ale nedokázali zužitkovat. Po čtyřiceti minutách tedy stále platilo skóre 4:3.

Slavia si ztracené vedení vzala zpět

Jestli se některé věci hostům v zápase opravdu dařily, tak to byly vstupy do třetin a přesilovky. Na začátku poslední periody Dominik Matouš vyrovnal a byl to vůbec první gól, který Hradečtí nedali v početní výhodě. Slavia ovšem měla nachystanou odpověď. Brankář Groh kapituloval ve 46. minutě, kdy jej propálil aktivní David Kohút – 5:4. Jak se později ukázalo, tato trefa byla rozhodující. Hosté se sice drali za vyrovnáním, Slavia však vedení už nepustila.

Duel plný emocí a vyloučených tak vyzněl lépe pro Pražany. Ti si připisují první výhru v nadstavbové části a navíc cenný skalp Královských lvů. Hosté naopak poprvé od konce října odcházejí z ledu bez bodů.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha):
Naše hra v dnešním zápase nebyla špatná. První třetina výborná, dali jsme čtyři góly, ale od druhé části jsme měli mnoho vyloučených. Naši hru to nabouralo a nezbývaly síly na útok. Ve třetí třetině bylo trestů opět méně, takže jsme se trochu srovnali. Nakonec se nám podařilo to utkání ubojovat.

Jiří Slabý (Královští Lvi Hradec Králové):
V první třetině jsme se nechali zaskočit rychlými góly domácích. Čtyři góly nám dali snad z deseti střel, což bylo z naší strany trochu laciné. Naštěstí se nám poté podařilo vyrovnat hru i skóre. Výsledek mrzí, jeden bod by byl spravedlivý. Nicméně nás poznamenala zranění a vyloučení dvou našich hráčů. Mrzí mě, že se hokejisté v tomto věku uchylují k faulům do otevřených vrátek střídačky. Myslím, že to nebylo sportovní.