ne 17.9.2017 | Klára Petrásková

První tříbodová výhra! Bedřich Köhler srazil Oceláře hattrickem

Vítězství za tři body? To Hradec potřeboval jako sůl. A povedlo se v zápase s Oceláři! Východočeši sice opět inkasovali jako první, pak si ale vzal slovo Bedřich Köhler. Urostlý útočník ukázal, že žádná herní situace mu není cizí – trefil se jak při hře pět na pět, tak i v přesilovce a oslabení. Především jeho hattrick zařídil, že Mountfield porazil Třinec 3:1 a mohl si užít první plnohodnotnou výhru sezóny.

Vítězná sestava se zkrátka nemění. Přesně tímto známým úslovím se v neděli řídili hradečtí trenéři, kteří poslali do boje naprosto totožnou sestavu jako o dva dny dříve proti Plzni.

Hradec i v pátém kole inkasoval jako první

Začátek duelu se nesl ve znamení technických přestupků, a to v podobě zakázaných uvolnění. Hradec vyhodil puk přes všechny čáry hned třikrát v řadě, Třinečtí ale několika vhazování v útočné třetině nevyužili. Naopak to byli domácí, kdo se probruslil do slibné příležitosti. Roman Kukumberg dvakrát posunul puk na modrou čáru Renému Vydarenému, ani jedna z jeho ran ale síťku nevypjala.

O několik minut později už se ale skóre měnilo. Daniel Rákos dokázal vrátit před branku vyražený kotouč a Martin Růžička ho pod betonem východočeského gólmana doťukl do sítě – 0:1. Krátce po polovině třetiny bylo pod Bílou věží doslova na spadnutí vyrovnání. Střela Oskarse Cibulskise se totiž odrazila od brusle Jaroslava Bednáře a vesele mířila za brankovou čáru, doslova za minutu dvanáct ale vyškrábl puk do bezpečí Milan Doudera.

Při střelecké chuti byl pak zase tým hostí, Hrňovi ale v dorážce zabránila Zigova hokejka a Daniel Rákos zase přestřelil před odkrytou klecí. V samém závěru třetiny vyslal dobře mířenou křižnou nahrávku Lukáš Vopelka, zakončující Bedřich Köhler ale trefil jen Hrubcovu masku. Do kabin si tak odnesli jednogólový náskok Oceláři.

Lvi vyrovnali, závěr třetiny se nesl ve znamení trestů

Mužstva se ani na ledě pořádně nestihla ohřát a už to mohlo být 0:2. Před Jiřím Polanským se totiž otevřela dálnice na ose hřiště, třinecký forvard ale našel jen připravenou vyrážečku Jakuba Sedláčka. Nebezpečně si na druhé straně počínal při dotírání na brankovišti Bedřich Köhler, puk se mu ale povedlo dostrkat jen pod ležícího Šimona Hrubce.

Přestože v následujících minutách to byli hosté, kdo častěji pálil na soupeřova brankáře, o gólový zásah druhé periody se postarali Lvi. Roman Kukumberg udělal zpoza brány oblouk na levý kruh a vystřelil. Na odražený puk si před třineckou svatyní počíhal Bedřich Köhler, který ho bleskově doklepl za rozhozeného Hrubce – 1:1

Závěr dvacetiminutovky doprovázely emoce. Nejprve si tresty za menší potyčku vysloužili Jarůšek s Rákosem, Tomáš Marcinko posléze vyfasoval dvě minuty za hru vysokou holí. Trest za nesportovní chování navíc obdržela ještě třinecká střídačka a na Východočechy tak čekala dlouhá přesilovka. Tu mohl velmi rychle využít Andris Džerinš, jeho prudkou ránu z první ale Hrubec výborně zachytil mezi rukou a tělem.

Gól v přesilovce i oslabení. Bedřich Köhler slavil hattrick

U trestné lavice hostí se dvířka netrhla ani zkraje třetí části. V jednu chvíli se na ní mačkali hned čtyři Oceláři a Hradec měl k dispozici dlouhou přesilovku jak klasickou, tak dvojnásobnou. A ujala se nakonec tradiční podoba pět na čtyři. Akce na jeden dotek poputovala po ose Džerinš – Bednář až k Bedřichu Köhlerovi, jenž na svém typickém stanovišti u brankoviště nastavil hůl a přiťukl puk do odkryté části hostující svatyně – 2:1.

Od tohoto okamžiku uběhlo pouhých 70 vteřin a většina diváků v ČPP Aréně byla opět na nohou. Bedřich Köhler totiž ve vlastním oslabení unikl po pravém mantinelu, dlouho se nerozmýšlel a střelou mezi Hrubcovy betony završil hattrick – 3:1.

Hradec se rázem dostal na koně a tlačil se do útočné třetiny. Sám na bránu ujížděl Jiří Šimánek, tváří v tvář třineckému gólmanovi ale minul. Následný útok Richarda Jarůška chtěl vyřešit Hrubec vyjetím z brány, nakonec ale vyfasoval jen dvouminutový trest a navíc měl i štěstí, že se Hradeckým nepovedlo trefit prázdnou klec. Závěr třetiny už si Hradec pohlídal a po závěrečné siréně si mohl naplno užít druhou sezónní výhru.

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Do zápasu ani do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře. Celou první třetinu jsme se pořádně nedostali do hry, což ještě umocnila obdržená branka. Ve všech dosavadních zápasech jsme inkasovali jako první a dnešek nebyl výjimkou, to nám proti tak silnému soupeři určitě psychicky nepomohlo. Třinec navíc začal ve velkém stylu, skvěle se pohyboval a my s ním měli problémy. Přeneslo se to i do druhé třetiny, ale paradoxně jsme se do zápasu začali dostávat v oslabeních, která jsme výborně odpracovali. Výkon týmu se potom začal zlepšovat a vygradoval ve třetí třetině. Jsme rádi, že jsme dnes dokázali uhrát vítězství za tři body. Hráčům bych chtěl poděkovat za výkon ve druhé polovině zápasu a také bych chtěl vyzdvihnout Bédu Köhlera. Dosáhnul hattricku, ale bylo to vítězství týmu a vůle podpořené výborným výkonem gólmana. Tohle všechno se ve druhé půlce utkání sešlo dohromady a přestože Třinec hrál výborně, jsem rád, že jsme vítězství utrhli.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec):
Mrzí mě konečný výsledek. V první třetina naše hra odpovídala tomu, co jsme chtěli hrát, a myslím si, že domácím vzal vítr z plachet inkasovaný gól. Čekali, co s nimi provedeme. Ve druhé třetině jsme sice měli šance, ale hra se srovnala. Ve třetí pak domácí přidali góly a byli lepší.