pá 21.10.2016 | Jan Kousal, Lenka Jonešová

S Bílými Tygry poprvé v sezóně za tři body. Starší dorostenci zdolali Liberec 4:1

Do sychravého města pod Ještědem cestovali v pátek starší dorostenci. Ti měli celku Bílých Tygrů co oplácet. Vždyť právě Liberečtí jsou jediným týmem, který dokázal Mountfield v obou duelech letošní sezóny obrat o body. Tentokrát to však byl právě Hradec, kdo přebral otěže zápasu. Ačkoli byl stav po první třetině nerozhodný, dokázali hradečtí mládežníci překonat hostujícího gólmana ve zbývajícím čase hned čtyřikrát. Tygři rozvlnili síť za Dvořákem pouze jednou, a tak bylo jasné, že si Mountfield odveze tři body do tabulky za vítězství 4:1.

Úvodní dvacetiminutovka bez gólu

Na obou týmech bylo hned v úvodu patrné, že chtějí hrát pečlivě odzadu, což se Liberci i Hradci dařilo velmi dobře. Úvodní rozruch zajistila hostující trojice Pažourek-Hašek-Maršík, která se postarala o velký závar před Novákovou klecí. Svému brankáři však přispěchalo na pomoc hned kvarteto hráčů a to se ukázalo jako klíčové, když Hašek zkrátka neměl kudy procpat puk do sítě.

Na druhé straně zahrozily šikovné ruce Miroslava Litery, který si proklestil cestičku až před brankáře Dvořáka. Nakonec se ještě rozhodl hledat Mocka, přihrávka už ale byla navíc. V závěru první dvacetiminutovky vylekal Nováka hostující zadák Jonáš, jenž si to namířil mezi kruhy, odkud nebezpečně prověřil maskovaného Tygra. Ten zasáhl s ledovým klidem.

Mountfield si třemi brankami vypracoval vedení

Jestli byla první perioda z pohledu obou celků takřka bezchybnou, tak ve druhé třetině se jazýčky vah převážily na stranu Hradce. Určující byla hned úvodní minuta, v níž brankář Novák nedokázal zkrotit Pohlovo nahození od modré čáry a dorážející Kryštof Pažourek si s nabídnutou příležitostí poradil mazácky.

Druhou branku přidali hosté prakticky okamžitě. Šedivý zpoza brány nalezl Matěje Moronga, na jehož ránu byl Novák krátký. Po polovině základní hrací doby přišla pro šelmy další pohroma, když přesnou ranou k tyči zvýšil na 3:0 Petr Poppel. Hosté tak do třetí části vstupovali s pohodlným tříbrankovým náskokem.

Hradec vítězem ve hře i v pěstních soubojích

Tygři útočili na zvrat, ale marně. Všechny liberecké pokusy kryl bezchybný gólman Daniel Dvořák. Nejvážnější situace přišla v polovině třetí periody, kdy došlo k velké šarvátce, do které se zapojili všichni hráči na ledě. Vůbec nejaktivněji si počínali liberečtí Mocek, Bouřil a Charvát s hradeckými Jonášem a Morongem.

Od té doby byla atmosféra na hřišti velmi krušná a na obou stranách padaly tresty. Liberečtí v závěru svou početní výhodu zvýraznili power-play a vyplatilo se. Snížení obstaral Ondřej Chrtek. Při opakovaném pokusu při hře bez brankáře už ale Hradečtí stvrdili své tři body, když na konečných 4:1 zvýšil Dominik Šedivý.