so 17.12.2016 | Vojtěch Honzík, Lukáš Štěrovský

Šedivý pomohl hattrickem skolit Plzeň. Starší dorost zvítězil nad indiány 4:0

Po páteční prohře na Spartě si starší dorost spravil chuť v Plzni. V rámci druhého venkovního zápasu ve dvou dnech totiž Východočeši zavítali právě na led indiánů, kterým však nedali nejmenší šanci. Výsledkem byla jednoznačná výhra Hradce 4:0, pod kterou se hattrickem podepsal Dominik Šedivý a vychytanou nulou Štěpán Kouba.

Dvě branky v síti Plzně

Opatrný úvod zápasu z obou stran rozčísl až Eret, který vypálil z první z pravého kruhu, Kouba stihl zasáhnout lapačkou. Později, když domácí bez větších problémů ustáli hru ve čtyřech, pláchl všem na ledě Matiášek, po kličce do forhendu ale nezamířil přesně. Když se po chvilce neprosadil ani Pour z mezikruží, platilo otřepané „nedáš-dostaneš.“ Hosté se trhli do přečíslení dvou na jednoho, Sklenář našel na brankovišti jmenovce Dominika Šedivého, který otevřel střelecký výčet – 0:1!

Navýšit vedení svých barev mohl zápětí Šalda, střelou ze středu přes obránce ovšem pouze nechal vyniknout Červenku. Pětačtyřicet vteřin před první sirénou navíc zasadil Mountfield domácím další ránu. Ve třech zvládli hosté zblokovat nepovedenou ránu od modré, ihned poslali kotouč na z trestné lavice naskakujícího Dominika Šedivého, který v nájezdu zamířil přesně mezi betony – 0:2!

Šedivý zkompletoval hattrick!

Hned zkraje prostředního dějství zamířili hosté do tří na více než půl minuty, přesto domácí skórem pohnout nedokázali. Později neuspěl ani Pour, který z mezikruží zamířil bekhendem jen do náruče Kouby. Gólman hostí se vyznamenal i vzápětí ramenem, když z mezikruží vyzrál na Červenku pálícího z první po příhře z pravé strany.

Sérii přesilových her indiáni ve svůj prospěch nepřetavili, v největší šanci napálil přemisťujícího se brankáře soupeře z první z levého kruh Matiášek. Jak využít početní výhodu tak ukázal Západočechům Mountfield. Po devíti vteřinách vypálil od modré Šalda a s bekhendovou dorážkou přispěchal Dominik Šedivý, jenž tak navíc zkompletoval hattrick – 0:3!

Hašek potvrdil výhru Mountfieldu

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Maršík, dorážkou si na Červenku nepřišel. Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Hasman, činil se i Kouba. Poté si od pravého mantinelu nabruslil až na střed do ideální palebné pozice Eret, ani on ale skórem nepohnul. Následně se k tvrdé střele z levé strany odhodlal Houdek, proti brance byl pravý beton Kouby. Ten měl i trochu štěstí, když se před ním zjevil znovu Eret, jenž ovšem zamířil těsně mimo.

A jak už to bylo v částech předešlých, i tentokrát Mountfield udeřil z jediné vážnější akce. V přesilové hře Červenka vyrazil tvrdou střelu Šaldy, kterou dorazil do sítě Jakub Hašek – 0:4! Hosté ještě v závěru hráli rovnou minutu proti třem, výsledek ale již podobu nezměnil. Východočeši si tak z ledu Plzně odvezli cenné tři body.