so 1.10.2016 | Lukáš Štěrovský

Senzační představení staršího dorostu v Písku. Hradec získal vysokou výhru

Jednoznačný průběh mělo střetnutí starších dorostenců Hradce Králové a Písku. Lvi se poprvé prosadili ve čtrnácté minutě, a to hned dvakrát. Ukazatel skóre se posléze zastavil až na čísle 11. Domácí utkání zakončili alespoň symbolickou trefou. Hradec tak napravil páteční zaváhání s Libercem a díky zisku tří bodů navýšil náskok na čele skupiny Střed.

Pomalejší rozjezd Hradce nakonec vyústil ve čtyři góly

První polovina úvodního dějství vzbudila v srdcích domácích fanoušků příjemnou naději, že jejich tým dnes nedá favorizovanému Hradci nic zadarmo. Drtivá většina přihlížejících byla totiž v důsledku předešlého debaklu smířená s tím, že Východočeši do zápasu opět nemilosrdně vlétnou, což se však nestalo. Hradečtí se i přes svou střeleckou převahu poněkud překvapivě dlouho trápili, čehož však domácí nebyli schopni využít.

S počátečními rozpaky skoncoval až Jakub Hašek, který po dorážce Pažourkovy rány otevřel ve čtrnácté minutě skóre zápasu a zároveň odstartoval střelecký konkurz hostů. Na svého spoluhráče posléze rychle navázal Miroslav Havelec, po němž se prosadil i Tadeáš Jakubec. Ten Kříže překvapil přesnou střelou pod víko. O netradiční konec třetiny se postaral Václav Maršík, když svému týmu zpříjemnil odchod do šaten tím, že zvýšil na 4:0 pouhou jednu vteřinu před zazněním závěrečné sirény.

Východočeši v nasazení ani skórování nepolevili

Ve druhé periodě se znovu hrálo zcela jasně pod taktovkou hostů, kteří i nadále udávali tón zápasu. Zlepšili pohyb, dobře napadali a svou hru povznesli na vysoký standard. Z gólu se radovali celkem šestkrát, což Jihočechy definitivně zlomilo. Nejprve se podruhé v utkání trefil Jakub Hašek, kterého zanedlouho napodobil i Jakub Muška, kvůli němuž se Kříž nadobro poroučel z brány ven. Nicméně o moc lépe si následně nepočínal ani jeho kolega Křepela.

Již ve dvacáté páté minutě na něj bravurně vyzrál Kryštof Pažourek, kterému domácí obránci dovolili pálit do odkryté klece. Osmý zásah náležel Václavu Maršíkovi, jemuž se podařilo využít soupeřova zaváhání. Navýšení pohodlného vedení hostujícího celku ještě vylepšili Patrik Mašín a Dominik Sklenář, po jehož trefě vypukly na domácí střídačce mnohé, dle sudího neopodstatněné nevole, a tak se týmy odebraly do kabin za stavu 0:10.

Závěrečný část nabídla po brance na každé straně

Ačkoliv byla třetí třetina utkání z pohledu Hradeckých spíše formalitou, domácí se v jejím průběhu poměrně nadřeli. Ústřední postavou se stal rychlík Joshua Waller, který si vypracoval několik slibných příležitostí. Jedenáctý gól Mountfieldu byl připsán Matěji Sílovi, jenž potrestal provinění Píseckých. Ti se nakonec přeci jenom mohli radovat z čestného úspěchu, a to zásluhou Frederika Hakla.

Ani ten už ale na jasném vítězství Hradce Králové nad Pískem nic nezměnil. Hradečtí se tak vrátili do východočeské metropole se ziskem tří bodů za výhru 11:1.