pá 20.9.2013 | Vladimír Koča, Sanny Muharem

Skvěle! Hradec uspěl v Karlových Varech a získal první tři venkovní body

Hradečtí hokejisté zahájili svůj venkovní trojboj vítězně! V pátek podvečer zdolali v lázeňském městě Karlovy Vary. Svěřenci trenéra Petera Draisaitla byli hned od začátku střetnutí aktivnějším celkem, přesto zůstala první třetina bez branek. Ve druhé části hry už se ale Východočeši dostali do vedení, a to zásluhou Jiřího Šimánka, což dodalo týmu sebevědomí. V závěru pak udeřili znovu! Díky dalším dvěma brankám si Hradec zajistil tři body za vítězství 3:0. Pavel Kantor navíc poprvé v sezóně vychytal čisté konto!

Hradec byl mírně aktivnější, přesto gól nedal

Začátek utkání moc atraktivity nepřinesl. Dobře napadající hosté odebírali soupeři puky už v zárodku akcí a brankáři Závorka i Kantor mnoho práce neměli. Příležitost s gólovými parametry se poprvé zrodila až v 10. minutě, kdy domácí gólman udržel bezbrankové skóre proti přečíslení dvou proti jednomu, z úhlu střílel Langhammer.

Pak však opět dominovaly spíše obrany a oko diváka bažící po pěkných kombinacích si mnoho neužilo. Příliš vzruchu nepřineslo ani vyloučení hostujícího Haranta, ve kterém hosté dokázali držet puk daleko od svého pásma.

Vizitku karlovarské ofenzivy vyslal ve 20. minutě Radim Bičánek, jehož projektil od modré byl jediným statistiky zaznamenaným zákrokem Pavla Kantora v první třetině.

Mountfield konečně uděřil

Obranná hra Hradce Králové neztratila na kvalitě ani po první přestávce a hosté díky dobré práci zůstali častěji střílejícím celkem. Gólové šance Energie byly ojedinělé, zřejmě nejblíže vyrovnání se domácí ocitli ve 26. minutě, kdy puk poskakoval v hradeckém brankovišti, žádná z hokejek ho však nedokázala doklepnout.

Ve 29. minutě si hosté po faulu Bičánka zahráli první přesilovou hru, i jejich počínání však mělo k ideálu daleko. Promarněná příležitost je mrzet nemusela, protože ve 34. minutě se Jiří Šimánek z pravého křídla ukázkově trefil nad Závorkovo rameno – 0:1. Hosté v KV Areně vedli o jednu branku a nic na tom nezměnily ani další přesilové hry, po jedné na každé straně.

V závěrečné části přišla pojistka

Třetí perioda přinesla zřejmě nejvíce otevřenou hokejovou podívanou. Ve 44. minutě vytvořil rychlonohý Látal pro Energii přečíslení tři na dva, Grman však jeho přihrávky zpoza branky využít nedokázal. Chyba obrany tak byla potrestána na druhé straně kluziště. Šimánek při forčekingu obral o pul rozehrávajícího Gulašiho, nahrál k druhé tyči a Lukáš Květoň technickou střelou zamířil přesně pod horní tyčku – 0:2.

Domácí ztráceli na soupeře už dva góly a při vyloučení Vydareného, které přišlo po krátké chvíli, zřejmě definitivně zahodili možnost na bodový zisk. Sám před brankou totiž Radek Dlouhý nastřelil pouze brankáře Kantora, a vlastním faulem navíc početní výhodu Energie zkrátil. Více šancí na zvrat už domácí nedostali.

Čas i síly jim ubraly nedovolené zákroky Zaťoviče a Balána, při druhé z přesilovek pak definitivní pojistku královehradeckého úspěchu přidal Rastislav Dej – 0:3. Energie o čestný úspěch bojovala do samotného závěru, Východočeši však už první letošní nulu pro Pavla Kantora v poklidu ubránili.