st 17.12.2014 | Lenka Jonešová, Martin Voltr

Skvěle! Junioři vítězstvím 4:0 zastavili neporazitelnou Porubu

Třináct výher v řadě, poslední porážka na konci října. Ostravská Poruba vzbuzovala před juniorským soubojem v Hradci Králové patřičný respekt, ale Mountfield si s ní poradil na výbornou! Do vedení šel už po 69 sekundách zásluhou Lukáše Nedvídka, což byl nakonec gól vítězný – lví parta totiž poněkud opatrnější duel dovedla k přesvědčivému triumfu 4:0. Do Vánoc jí zbývají ještě zápasy v Havířově a doma s Přerovem.

Hradečtí se rychlým gólem ze druhé minuty dostali do vedení

Utkání s Porubou začalo velmi zostra. Gólmani obou mužstev se ještě nestihli ani pořádně zahřát a hostující Richard Šrámek už musel lovit kotouč zpoza svých zad. Lukáš Nedvídek totiž dostal přesnou přihrávku od Skály a z mezikruží překonal gólmana Poruby - 1:0. Po několika minutách se ale do pěkné šance dostali i hráči hostí. Mládek se dostal do úniku a mířil na hradeckého muže v masce, s jeho střelou si ale Ašenbrenner poradil.

To na druhé straně ujížděl obraně Poruby střelec domácích Ondřej Kovářů, jemuž se ale svezl touš po holi a hostujícího gólmana nakonec příliš neohrozil. Závěr třetiny už se pak nesl v duchu nepřesností zejména na straně Mountfieldu, nicméně další gól už nepadl.

Tlak domácích byl odměněn jedním gólem v úvodu třetiny

I vstup do druhé periody se více povedl domácím hráčům. Hosté se provinili držením, a Hradečtí tak dostali výhodu jednoho muže v poli navíc. Tu po několika sekundách po Nedvídkově přihrávce zužitkoval Martin Bartoň, jenž nedal Šrámkovi šanci - 2:0. Hráči Mountfieldu i nadále obléhali branku Poruby, nicméně ostravský strážce svatyně držel svůj tým nad vodou.

Porubští se provinili několika nedovolenými zákroky a svěřenci trenéra Krátošky byli na koni. Po klidnější pasáži v polovině třetiny o sobě ale značně dali vědět i hosté. Z přečíslení dva na jednoho střílel Schwarz, ale Ašenbrenner držel svůj tým. Nádhernou hokejovou akci poté předvedl Josef Fibrich, jenž si stáhl puk přes hradeckého obránce, ale domácího gólmana trefil jen do lapačky.

O vítězi rozhodly dva rychlé góly a využité přesilovky

Od prvních minut třetí třetiny bylo evidentní, že se hráči Poruby pokusí o comeback. Dostali domácí tým pod tlak a Hradečtí měli velké problémy s ubráněním pásma. Domácí hokejisté se však nenechali zahanbit, druhý gól v zápase mohl přidat Nedvídek, Šrámek jeho střelu ale s klidem zlikvidoval.

Těsně po vypršení přesilové hry se znovu radovali hráči Mountfieldu. Po pohledné akci na jeden dotek překonal hostujícího muže v masce Patrik Miškář, a vypracoval tak svému týmu tříbrankové vedení - 3:0. Do samostatného úniku se na druhé řítil, v zápase hodně aktivní, Josef Fibrich, jehož ale čistě zastavil Bartoň. Když v závěru přidal ještě čtvrtou branku Ondřej Kovářů, bylo o vítězi rozhodnuto. Mountfield tak porazil lídra skupiny 4:0.