po 30.3.2015 | Jan Vavřina

Skvěle! Starší dorost zase ukázal morální sílu a vrátil finále do Třince

Neskutečná paráda! Starší dorostenci měli opět nůž na krku a druhý duel série zase zvládli. Domácí finálový zápas s Třincem byl dvě třetiny bezbrankový, jenže třetí perioda patřila jednoznačně Lvům. Svému soupeři v ní nastříleli tři góly a rozhodli o tom, že ve čtvrtek od 15 hodin se bude hrát klíčová bitva v Třinci! Výraznou oporou svého týmu byl opět Dominik Groh, který lapil všech 35 střel soupeře, z toho dvě trestná střílení.

Hradec třetinu dobře začal, Třinec skončil

Poslední domácí utkání starších dorostenců Královských lvů se ze začátku neslo v jejich aktivní hře, svého soupeře, který si na východ Čech přivezl mečbol, úvodní polovinu první třetiny lehce přehrával. Jenže žádná velká kanonáda se nekonala, Oceláři se velmi dobře bránili.

Ti přišli s ofenzivou až v první přesilové hře, kdy pálil od modré nebezpečně Adámek, jenže Groh si s jeho pokusem i následnou dorážkou poradil. Hlaváč na druhé straně měl práci se zakončením Pavlíka, ale také on neinkasoval.

Závěrečné minuty úvodního dějství ale patřily jednoznačně hostům. Ti Hradeckým pořádně zatopili, Groh musel zasahovat proti několika nebezpečným střelám. Dokázal vychytat dva pokusy Macha a jeden Floka, a tak aktivní publikum v první třetině čekalo na gól marně.

Hvězdami oba gólmani, Groh vychytal dva nájezdy

Úvod druhé třetiny přinesl několik brejků. Nejprve se do něj dostal Pavlík, dlouhou kličku do bekhendu si Hlaváč pohlídal betonem, o pár vteřin později volil v podobné situaci Hidveghy střelu, ale ani on neuspěl.

Na druhé straně ujel Flok, byl faulován, ale s trestným střílením nenaložil dobře – pálil mimo. Po této akci se obě obrany opět zformovaly a nenabízely mnoho šancí, ty přišly zase až s polovinou zápasu. Krátce po ní se po povedené kombinaci dostal do zakončení z pravého kruhu znovu Pavlík, jenže si neseřídil správně mířidla.

Groh si vyzkoušel ještě jedno trestné střílení, tentokrát ho absolvoval Bartko. Snažil se najít skulinku mezi brankářovými betony, ale žádná tam nebyla. Remíza po vyrovnané druhé části tak byla spravedlivou.

Fantastická dvacetiminutovka domácích

Začátek závěrečného dějství byl pro Lvy z říše snů. V čase 41:06 napřáhl v přesilovce na modré Filip Hronek a poslal Hradec do cenného vedení. Východočeši se ještě radovali, když přišla jejich branka s pořadovým číslem dvě – po jedenácti vteřinách zvýšil na 2:0 Štěpán Matějček, a tým Jiřího Slabého byl na nejlepší cestě na vrácení série do Třince.

Domácí byli v laufu, kdežto Oceláři v pořádném útlumu. Musel je nad vodou držet Hlaváč a taky branková konstrukce. V prvním případě nepřekonal gólmana z trestného střílení Malík, ve druhém zazvonila tyč po střele Pavlíka. To hosté se do šancí dostávali jen sporadicky, třetí třetina patřila jednoznačně Lvům.

Dvě minuty před koncem to potvrdil Filip Hronek svou druhou brankou v zápase. V té době už to zkoušel Třinec, při vyloučení hradeckého hráče, se šesti bruslaři v poli. Jenže hradecký obránce si nejprve stoupl na buly, poté dojel vyhozený puk a dovezl ho až do brány – 3:0. Hradec Králové tak znovu zvládl zápas, který mu mohl ukončit sezónu! Ve čtvrtek se vypraví k rozhodující bitvě do Třince.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Určitě to z naší strany byl daleko lepší výkon než v Třinci, kde jsme hráli trochu ustrašeně. Dneska jsme se opravdu snažili hrát to, co jsme chtěli. Vrátili jsme se k našemu hokeji, nebáli se napadat, chodili jsme do rozehrávky soupeře a potom jsme dobruslovali pozice, což byl základ. Druhá věc je ta, že nás podržel gólman. Plnili jsme si věci, které jsme měli. Až na nějaké drobné výjimky, které by to ještě chtělo do posledního zápasu malinko vylepšit. Když budou hráči plnit pokyny, tak myslím, že to s námi Třinec nebude mít jednoduché.

René Mucha (HC Oceláři Třinec):
Rozhodlo to, co všichni předpokládali – první gól. Bohužel jsme ve druhé třetině nedali dvě trestná střílení, dělali zbytečné útočné fauly a soupeř trestal z přesilovek. Rozhodl první gól, další pětka vlezla na led nekoncentrovaná, dostali jsme druhý a trvalo nám pět šest minut, než jsme se z toho dostali. Bohužel jsme v závěru pár náznaků šancí, které jsme měli, nedali. Soupeř dneska asi zaslouženě vyhrál, rozhodne se ve čtvrtek.