pá 4.11.2016 | Robert Novotný, Klára Petrásková

Skvěle! Starší dorostenci porazili Pardubice 2:1 a upevnili si vedoucí pozici

Zatímco junioři a mladší dorostenci načerpávají během reprezentační pauzy čerstvé síly, starší dorost nevypadl z extraligového kolotoče. V pátek zavítal na led rivala z Pardubic, kde sehrál přímý souboj o první místo. Krátce před polovinou první třetiny se Lvi dostali do vedení, domácí ale ještě v téže dvacetiminutovce vyrovnali. Na Sklenářovu trefu ze 42. minuty už však Pardubičtí brankou nezareagovali, a Hradečtí si tak díky výhře 2:1 upevnili vedoucí pozici skupiny Střed.

Mountfield udeřil první, Dynamo vyrovnalo v oslabení

Od úvodního vhazování se hrálo ve velkém tempu, a tak se na první velkou šanci nemuselo dlouho čekat. Maršíkovu střelu vyrazil Jánský pouze nad sebe a puk na poslední chvíli vyrazil pohotovým obranným zákrokem Trejbal. Jenže netrvalo dlouho a Královéhradečtí se radovali z branky. Jánský vyrazil střelu Pohla od modré čáry pouze k připravenému Patriku Mašínovi a ten dokázal z dorážky překonat pardubického brankáře – 0:1.

A mohlo být ještě hůře. V polovině třetiny upadl na modré čáře Oliva a hosté se ocitli v nebezpečném přečíslení tři na jednoho. Domácí měli štěstí, že v trajektorii přihrávky klečel Čestmír Javůrek, který obětavým zákrokem zabránil jasnému gólu. Poté se probudili i domácí, a zatímco Michal Pochobradský puk netrefil, Jan Černý už byl úspěšnější. Ve vlastním oslabení ujel s Matýsem do úniku dva na nikoho, jeden z královéhradeckých obránců se ale stihl vrátit a k jeho smůle se puk od jeho brusle odrazil za záda brankáře Kouby – 1:1.

Druhá třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla

Ve druhé třetině bylo k vidění místo krásných akcí spíše velké množství nepřesností, a tak první výrazná šance přišla až v šestatřicáté minutě. Hosté se totiž dostali do přečíslení tři na jednoho, ale ani tentokrát neuspěli. Po přihrávce od Martince netrefil zpola odkrytou pardubickou bránu Václav Maršík.

V závěru dějství se dostal do samostatného úniku Patrik Mašín, ale neuspěl a byl podražen. Hlavní sudí se ale rozhodl nenařídit trestné střílení, a tak následovaly pouze dvě minuty pro obránce Žouželku.

Královéhradečtí rozhodli šikovnou tečí

Dynamo zaspalo začátek třetího dějství, Hradec to potrestal a nakonec se úvod třetí třetiny ukázal být rozhodujícím. Štohanzl vypálil od modré čáry a jeho střelu tečoval clonící Dominik Sklenář, který tak vsítil vítěznou branku tohoto utkání – 1:2.

Zápas následně začal nabírat na obrátkách. Asi největší šanci měl ve čtyřiapadesáté minutě Žouželka, kterého našel u levé tyče Michal Pochobradský, ale brankář Kouba se proti střele pardubického obránce skvěle přesunul. Dynamo to v závěru zkoušelo bez brankáře, ale nedokázalo se na delší dobu usadit v útočném pásmu, a tak už se skóre neměnilo. Hradec ukořistil ve východočeském derby tři body po těsném vítězství 1:2.