so 7.1.2017 | Lukáš Štěrovský

Starší dorost na páteční výhru nenavázal, Jihlavě podlehl 1:4

V pátek se starší dorost Mountfieldu dočkal výhry na ledě lídra z Komety, v sobotu na podobný úspěch v Jihlavě ale nenavázal. Stejně jako na jihu Moravy i v duelu s Duklou rozhodla druhá třetina, kterou Hradec tentokrát prohrál 1:3, což rozhodlo o celkové prohře 1:4. O jediný gól Východočechů se postaral Dominik Šedivý.

Ačkoliv měli jihlavští hokejisté v polovině šesté minuty výhodu přesilové hry, mohli v ní inkasovat. Po chybě na modré se do úniku řítil Jirásek, ovšem na Juřičku v jihlavské svatyni bekhendovým blafákem nevyzrál. Již v plném počtu hráčů se zjevil Jindra sám mezi kruhy a jeho střelu k pravé tyči vytěsnil Dvořák betonem. Poté se již domácí kanonýr radoval, a to po tom, co se Dukla vymanila z tlaku Hradce. Výborná souhra první lajny byla zakončena přihrávkou Kadlečka před branku na Lukáše Jindru, který neměl problém prostřelit gólmana – 1:0. Domácí měli nadále více ze hry, leč další branku již do přestávky nepřidali.

Mountfield byl ještě zřejmě myšlenkami v kabině, když Lukáš Jindra po prakticky stejné kombinaci vstřelil druhý gól Dukly. Akorát asistenti se prohodili, kapitán Kadleček měl druhou asistenci, Vala dával kotouč na úspěšného střelce před branku. Hned vzápětí dokázal Dvořák vyrazit střelu Slabého a dorážka Jindry byla zblokována obráncem. První lajna domácích měla prsty i ve třetím gólu v osmadvacáté minutě. Mareš zpoza své klece nahrál Valovi, jenž dal po prknech dlouhou přihrávku Slavomíru Kadlečkovi. Muž s C na dresu si ze středního pásma najel po levé straně až před branku a poslal brankáři navštívenku mezi betony.

Sedm vteřin po polovině zápasu se Hradci podařilo snížit. Dominik Šedivý byl na středu útočné třetiny sám s pukem a chvilku přemýšlel, co s ním udělá. Nakonec si počkal, až bude mít Juřička horší výhled a prostřelil jej. Ovšem Jihlava si rychle vzala třígólové vedení zpět, prosadil se opět první útok Jindra – Kadleček – Vala. Poslední jmenovaný se natlačil s pukem do branky, který sice gólmana ještě nepřekonal, ovšem dojíždějící Lukáš Jindra vstřelil svůj třiadvacátý gól v sezoně - 4:1. Navýšit jihlavské vedení mohl ještě Úlovec, který se po několika rychlých tempech dostal z pravé strany před branku, ovšem Dvořák puk vyrazil a jeho spoluhráči pokryli dorážku Mareše.

Pátou branku domácích nedal ani Vrátný, jenž si to jako obránce namířil až před branku. Vystřelil a puk již šel do sítě, ale ležící Dvořák jej stačil na poslední chvíli výborným zákrokem vyškrábnout. Třetina se víceméně dohrávala, když šla Jihlava do přesilovky, faulem se o výhodu hned připravila. Při hře čtyři na čtyři se Slabý řítil sám na hradeckou branku, ovšem kotouč mu mezi kruhy uskočil od hole a poté již byl blízko gólmanovi, kterého neprostřelil. Čím více se blížil konec zápasu, tím bylo jisté, že Jihlava si pohlídá první tříbodové vítězství v A-nadstavbě a posune se na její třetí místo. O korekci stavu v podání hostí se nezasloužil Sklenář. Byť byl na chvilku volný před Juřičkou, z pravé strany jeho druhou tyč těsně minul. Mountfield si tak z Horáckého zimního stadionu body neodvezl a v tabulce je osmý.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):
Odehráli jsme super zápas. Byl o trošku více fyzický než předchozí utkání s Pardubicemi. Jsem rád, že jsem se vyvarovali chyb z první třetiny minulého utkání. Poučili jsme se z nich a opravdu jsme předvedli zodpovědný výkon podpořený produktivitou.

Miroslav Krupka (Mountfield HK):
Věděli jsme, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Včera jsem vyhráli na Kometě a možná došlo trošku k uspokojení hráčů, kteří si mysleli, že to tady půjde samo. Domácí byli ve všech směrech lepší než my. Přestříleli nás a šance, které měli, si proměnili. Třetí třetinu, kdy už byl zápas rozhodnutý, si pohlídali.