so 17.12.2016 | Petra Pilbauerová, Lukáš Štěrovský

Starší dorost neuspěl proti poslednímu týmu tabulky. Spartě podlehl 1:3

Během pátečního odpoledne bylo na programu extraligy staršího dorostu střetnutí mezi Hradcem Králové a Spartou. Východočeši se sice v úvodu druhé části dostali do vedení, které jim vydrželo přes půlku zápasu, pak už ale úřadovali domácí. Sparta postupně nasázela Hradci tři góly a zajistila si tak výhru 3:1.

V první třetině Sparťané rozehráli dobrý koncert. Na góly sice nedošlo a stejně tomu bylo i na straně soupeře, domácí ale pro vstřelení úvodní branky udělali vše. Přenášeli puk, zkoušeli hostujícího gólmana z různých úhlů. Nic na něj nebylo platné.

Další průběh zápasu nasvědčoval tomu, že hokejisté z hlavního města na své energii ubrali. Soupeři toto polevení tlaku neuniklo a záhy toho využil. Ve dvaadvacáté minutě bylo skóre otevřeno Martinem Štohanzlem, který svým projektilem nejprve zabrnkal na jednu z bočních tyčí. Domácí tým ještě chvíli tápal, aby mohl v šestatřicáté minutě prostřednictvím kanonýra Ondřeje Pšeničky prozřít. Ten svým golfákem upravil skóre na 1:1.

To ze strany domácích nebylo vše. Tomáš Nacházel navýšil v třiačtyřicáté minutě poté, co si jeho tým utvořil další nebezpečný tlak. Pohlídat jednobrankové vedení by ale nebylo snadné, a tak ho o sedm minut později Dominik Arnošt pro jistotu utvrdil třetí brankou. Hradec tak na ledě Sparty padl 1:3.

Jakub Hašek 0 0 0 -2 0