so 18.10.2014 | Josef Zdobinský, Lukáš Štěrovský

Starší dorost uspěl v Mladé Boleslavi 4:1 a zaslouženě bere všechny body

Těžký úkol před sebou měli svěřenci trenéra Slabého. Po páteční domácí prohře s týmem Jihlavy je hned následující den čekala zajížďka do Mladé Boleslavi. Tam však, i díky dvěma brankám Radovana Pavlíka, potvrdili Lvi roli lehkého favorita, a po vítězství 4:1 se mohli radovat ze tří bodů.

Hradec od začátku aktivnější

Hradečtí Lvi vlétli do utkání s Bruslaři s velkou aktivitou, a už od první minuty bylo vidět, že budou pro domácí dorostence velmi těžkým protivníkem. První náznak příležitosti přišel již po sedmnácti vteřinách. Chalupa zkoušel přihrát přímo před branku dobře postavenému Pavlíkovi, ale jeho přihrávku zastavil s trochou štěstí Mattis. I v dalších minutách měl Hradec velké množství pološancí, ale nic víc z toho vytěžit nedokázal.

Bruslaři se s přibývajícím časem začali více zapojovat do hry, ale do velké šance se na začátku druhé poloviny první třetiny dostali opět hosté. Pavlík přihrál do mezikruží zcela volnému Zahradníkovi, který ale ve vyložené šanci pálil vysoko nad Kroftovu bránu. O chvilku později se dostali do zajímavé šance i domácí. Dančišin zachytil nepovedenou rozehrávku hostů a poslal puk před bránu Planému, jenž však na Groha neznal potřebný recept. Jak praví staré dobré pořekadlo, nedáš – dostaneš, a tak se také stalo. Na začátku patnácté minuty Malík našel Tomáše Zahradníka, který nádhernou ránou poprvé pozměnil stav utkání na světelné tabuli – 0:1.

Dvě branky Pavlíka posunuly Hradec k výhře

Druhá třetina měla obdobný začátek, a vlastně i celý průběh, jako ta první. Výjimkou bylo snad jen to, že Hradec zlobil domácí hráče ještě o něco více, než v první části. V pětadvacáté minutě si ve vlastním oslabení pohrál Chalupa se zcela jalovým Marčekem a jel sám na Kroftu. Za zakončení by si ale zasloužil ve školním hodnocení rovnou pětku, protože ve vyložené šanci ohrozil spíše diváky na tribuně, nežli boleslavskou bránu. V jednatřicáté minutě už se ale Královští lvi mohli radovat podruhé. Po dlouhém dobývání Kroftovy branky se v početní převaze přeci jen povedlo správně zakončit Radovanu Pavlíkovi – 0:2.

To už začalo s Bruslaři vypadat zle nedobře. Jejich hra totiž byla statická a téměř neškodná. Hradec se naopak dostával do stále častějších akcí a bylo jen otázkou času, kdy přidá třetí branku. To se stalo v osmatřicáté minutě, když Radovan Pavlík přidal svou druhou branku v utkání – 0:3. O necelou minutu později se ale Bruslařům – byť poněkud náhodně – povedlo snížit na rozdíl dvou branek, a tím se i dostat alespoň částečně zpět do zápasu. Musliu totiž nahrál Patriku Strakovi doprostřed útočného pásma, který sám a v klidu, nikým nebráněn, poslal puk do sítě brankáře Groha. – 1:3

Královští lvi si pohlídali tři body

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, ale branku se paradoxně povedlo vstřelit opět hostům. Ve hře čtyř proti čtyřem nahrál Zahradník Danielu Lierovi, který po své střele od kruhů mohl slavit čtvrtý gól v síti domácích. Do zajímavé šance se krátce po inkasované brance dostal Uřídil, ale bohužel pro domácí šla jeho rána jen do ochranného plexiskla nad hostující bránou. V padesáté minutě připravil Musliu puk ke střele Skořepovi, který ale trefil jen koleno jednoho z protihráčů.

V osmapadesáté minutě se ještě pokoušel se stavem utkání něco udělat v úniku Musliu, ale toho raději i za cenu faulu poslal na led Fanderlik, pročež rozhodčí Coubal nařídil trestné střílení ve prospěch domácích. K puku se postavil sám Musliu, ale jeho střela letěla jen do oken restaurace, která se tyčí nad sektorem vlajkonošů Bruslařského klubu. V posledních vteřinkách hry jel ještě na bránu domácích Hofman, ale jeho střelu Krofta pohotově zlikvidoval. Po závěrečné siréně se ještě strhla mela mezi hráči obou družstev, kterou zavinila potyčka Uřídila s Hronkem. Rozhodčí ale začínající bitku stihli zastavit.