pá 7.10.2016 | Vojtěch Drbohlav, Klára Petrásková

Starší dorostenci dokonali obrat a na ledě Mladé Boleslavi zvítězili 4:3

To byl zápas! Starší dorostenci v Boleslavi po první třetině prohrávali 0:2 a když se na začátku druhé dvacetiminutovky museli několik minut bránit ve třech, málokdo tušil, že utkání ještě bude tak dramatické. Hradečtí totiž nejenže v posledním dějství vyrovnali, ale dokonce přidali i čtvrtou branku, jež nakonec rozhodla o třech bodech pro Východočechy. Hattrickem se navíc na výhře podílel Jakub Hašek.

Mountfield nezačal dobře, po první části prohrával 0:2

Hned ve třetí minutě se ocitl ve slibné šanci Lukáš Kučera, který se vrátil do sestavy Bruslařského klubu po nemoci. Nejlepší nahrávač NOEN Extraligy staršího dorostu však v rozhodující chvíli nezvládl obhodit beton Štěpána Kouby, a poslat tak svůj celek do vedení. V závěru páté minuty se uvolnil aktivní Václav Maršík, jehož ambice bezesporu byla, aby překonal boleslavského gólmana. Zakončení se mu ale nepovedlo podle představ, s pukem na holi toho nestihl moc vymyslet.

Po návratu Dominika Hrachovce z trestné lavice se podařilo odvést domácímu útočníkovi dobrou práci v útočném pásmu, dokonce byl faulován. A tuto přesilovku Bruslaři využili. Petr Foerster vyslal přihrávku na volného Oscara Flynna a nejproduktivnější hráč extraligy nasměroval kotouč mezi levou tyčí a betonem Štěpána Kouby. Další gól padl po 27 sekundách. Na svědomí ho měl Zdeněk Křížek, který vypálil téměř až od modré čáry a puk přesto prošel kolem betonu brankáře až za čáru – 2:0.

Až na konci prvního dějství Východočeši trochu zabrali. Od modré čáry vyslal svůj projektil Denis Martinec a kotouč ještě tečoval jeho spoluhráč. Brankář Haas však puk udržel mezi betony a sudí navíc vykázal hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Osm sekund před sirénou oznamující konec třetiny byl u mantinelu sestřelen jeden z domácích hráčů, za což inkasoval Patrik Mašín trest do konce utkání. Tuto pasáž hry okořenila taktéž hromadná strkanice u mantinelu. Po úvodních dvaceti minutách tedy vedli hokejisté Mladé Boleslavi 2:0.

Východočeši zvládli oslabení a zahájili stíhací jízdu

Druhá třetina nabídla další spoustu zajímavých momentů a krušné chvíle pro Mountfield, který hrál téměř sedm minut v oslabení, z toho čtyři v dvojnásobném. Mladá Boleslav však nedokázala této příležitosti využít. Puk do branky sice dostal ve 25. minutě Patrik Šíp, stalo se tak ale za pomocí ruky. Hlavní sudí tedy gól neuznal. Několikrát vystřelil od modré čáry Martin Dlabola, pokaždé ale puk skončil u betonu Štěpána Kouby. Východočeši se o chvíli později ocitli v situaci dva na jednoho, jenže při Jakubu Haškovi stála smůla. Trefil totiž tyč.

Ve 37. minutě to však Mountfieldu přeci jen vyšlo a snížil. Hosté uzamkli domácí v pásmu a dobře stínili. Toho využil Jakub Hašek, který nasměroval kotouč přesně mezi tři tyče. Tentokrát se tedy už mohl radovat z branky – 2:1. V závěru druhé dvacetiminutovky se toho už moc nestalo, sudí jen odpískali několik zakázaných uvolnění na straně Hradce Králové. Hosté však mohli být po druhé třetině částečně spokojení. Jednak ubránili spoustu oslabení, a jednak snížili na rozdíl jediné branky.

Využité přesilovky a Haškův hattrick zařídily výhru Hradce

V úvodu posledního dějství padly hned tři góly. Po 27 sekundách navýšila Mladá Boleslav své vedení již na 3:1. Domácí si přihráli mezi kruhy, kde se napřáhl Oscar Flynn a překonal Štěpána Koubu. Jenže poté stříleli branky už jen Hradečtí. Velkou nedisciplinovanost domácích, zejména Dominika Hrachovce, využil Jakub Hašek, k němuž se dostal odražený puk, který bez problémů zametl do odkryté branky. Necelou minutu poté využili hosté další početní výhodu. Ke kotouči si najel Jakub Muška a namířil jej přesně pod břevno domácí branky – 3:3.

Hokejisté Mountfieldu působili stále aktivněji a zdálo se, že mají utkání ve svých rukou. Rozhodující branku obstaral opět Jakub Hašek, který si připsal hattrick. Zůstal opomenut u pravé tyče, odkud zametl puk za Haasova záda – 3:4. Boleslavští následně nevyužili další přesilovku pět na tři, neefektivnost v početních výhodách je nejspíš stála utkání. Ani při hře bez brankáře si gólovou příležitost nevytvořili a po obratu skóre se tak z vítězství radovali Hradečtí. Ti si navíc díky zisku třech bodů upevnili svou vedoucí pozici v tabulce skupiny Střed.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Týden předtím jsme podobným způsobem prohráli s Libercem a ještě o týden dříve s Českými Budějovicemi. To už asi nebude jen tak, Hradec je navíc velice silný soupeř. Po většinu zápasu jsme vedli a hráče upozorňovali, že je třeba to udržet, jenže i tak jsme prohráli. Opět jsme si to prohráli sami.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Byl to pro nás velice těžký zápas, o to víc takový obrat potěší. Naopak nejsme spokojení s velkým počtem vyloučených hráčů. Tým však ukázal svůj charakter a semkl se. Hráči si šli za vítězstvím i za stavu 0:2, kdy ustáli spoustu oslabení a přesilovky soupeře pět na tři. O to víc si výhry v takovém zápase ceníme.