út 17.10.2017 | Adam Joska, Matouš Soukup

Starší dorostenci letos poprvé nezvládli derby. V Pardubicích padli 0:2

Svěřenci Libora Pivka nastoupili v rámci skupiny C k již třetímu letošnímu východočeskému derby. Na ledě Dynama nezačali optimálně a od 15. minuty museli po úvodní trefě Pardubic dotahovat. Ani postupem času se Hradeckým v koncovce nedařilo, navíc museli čelit několika početním nevýhodám. Druhý gól padl až v závěru druhé části, a to opět do hostující klece. Ani přes velkou snahu se mladí Lvi nedokázali v zápase prosadit a z Pardubic si odvezli porážku 0:2.

Pardubice se v první polovině úvodní třetiny musely hned třikrát bránit v oslabení, všechna ustály bez inkasované branky. Do první vážnější šance se dostal Koffer, ani on, ani dorážející Tobiáš však neuspěli. I Vlk se musel záhy ve své brance činit, když Šedivý dostal přihrávku před branku. Sám před brankářem ale zakončil pouze do něj. Dynamo dokázalo využít hned svou první početní výhodu. V 15. minutě otevřel skóre svou přesnou ranou z vrcholu pravého kruhu Filip Koffer – 1:0.

Vedení mohl navýšit opět Koffer, kterého našel v předbrankovém prostoru zpoza branky Kostka, zakončením z první ale Vacka nepřekonal. V samotném závěru periody mohl Hradec Králové dokonce vyrovnat. Buckovi sebral puk na útočné modré Vojtěch Síla a vydal se rychle na branku Pardubic, fauloval ho však Oliva. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení, při němž chtěl hradecký hokejista zakončovat mezi betony, tváří v tvář Vlkovi ale neuspěl.

Ve druhé části zvýšil Mountfield svou aktivitu a snažil se vyrovnat, jenže to se mu nedařilo. Akci dvou na jednoho po přihrávce od Sklenáře zakončil Šedivý jen do betonu Vlka, a tak přišel gól na druhé straně. První střelu dokázal Vacek ještě vyrazit, po Zemanovi se ale k puku dostal na levé straně ještě Jiří Bucek. A pardubický hokejista se zblízka nemýlil – 2:0.

Ve třetí dvacetiminutovce pokračovali hosté ve snaze otočit nepříznivý vývoj, jenže to se jim stále nedařilo. Dynamo předvádělo dobrý výkon a nepouštělo soupeře do vážnějších šancí, navíc samo zaměstnávalo brankáře Vacka množstvím střel. Dvě minuty před koncem si Hradec vzal oddechový čas, odvolal brankáře a zkusil se prosadit s šesti hráči v poli. Pardubice se několikrát snažily trefit odkrytou branku, to se jim však ani jednou nepodařilo. Situaci si navíc zkomplikovaly minutu před koncem, když se ještě nechal vyloučit Koffer. Závěrečnému tlaku však Pardubičtí odolali a na jejich výhře 2:0 už se nic nezměnilo.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Nehodnotí se mi to lehce, prohráli jsme. Řekl bych ale, že Pardubice vyhrály zaslouženě, byly lepší. Během zápasu byly rychlejší, silnější na puku, hráli jednodušeji. Dnes jsme na ně prostě neměli. Měli jsme málo střel a nešli jsme si od začátku za vítězstvím. Teď musí kluci trošku spadnout zpátky na zem po těch předchozích vyhraných zápasech a připravit se na sobotní těžké utkání s Českými Budějovicemi.