čt 20.10.2016 | Lenka Jonešová

Starší dorostenci nasázeli Kozlům šestku! Kolín přehráli jasně 6:3

Nezvykle ve čtvrtek bylo na programu 15. kolo NOEN Extraligy staršího dorostu. Hradečtí mládežníci v něm na svém ledě přivítali celek Kolínských Kozlů. Oproti posledním utkáním se Mountfieldu povedl vstup do první třetiny, od čehož se také odvíjel zbytek celého duelu. Ačkoli Kolínští do poloviny zápasu ještě vzdorovali, díky dvěma slepeným gólům se Hradeckým povedlo odskočit na 5:3 a dotáhnout utkání k celkovému vítězství 6:3. Na výhře se navíc velkou měrou podíleli mladší dorostenci Morong s Poppelem, kteří byli hned u tří zásahů hradeckého mužstva.

Atraktivní úvodní třetina přinesla celkem tři branky

Do první dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí, když Hašek ve čtvrté minutě nastřelil břevno Březinovy klece. Kotouč tak v síti ještě neskončil, o minutu později už však ano. Petr Poppel s Matějem Morongem přenesli svou formu i do kategorie staršího dorostu, když prvně jmenovaný otevřel skóre zápasu – 1:0. Výsledek však na světelné tabuli nevydržel dlouho, jen po čtyřiceti dvou vteřinách totiž navýšil vedení Tadeáš Jakubec – 2:0. Mountfield byl v prvních deseti minutách aktivnějším celkem.

Jenže Kolínští brzo ukázali, že se nebude jednat o jednoznačný zápas a utkání zdramatizovali. Nejprve měl na hokejce slibnou šanci Vasilev, jeho střelu ale dokázal Kouba jistým zákrokem zneškodnit. O několik minut málo později se ale Kozlové už mohli radovat, když po hrubé chybě hradeckých beků prostřelil bezmocného Koubu Adam Štěpánek – 2:1. V závěru třetiny se ještě do útočného pásma prokličkoval Maršík, jeho přihrávka ale Haškovi nesedla a Březina v hostující bráně tak neměl problém jeho šanci vyrazit mimo tři tyče.

Dva slepené góly dopomohly Mountfieldu k vedení 5:3

Poměrně vysoké tempo a pohledný hokej pokračovaly i v průběhu druhé periody. A i v té se ukázala úspěšná spolupráce již zmíněných mladších dorostenců. Poppel vyslal nahrávku na hůl Matěje Moronga, jenž si vymíchal bránícího hráče a střelou pod horní tyč navýšil vedení na 3:1. Kozlové ale v zápětí našli odpověď. Z velkého úhlu překonal Koubu Samuel Dotter – 3:2. V tu chvíli jako by se s góly roztrhl pytel.

Nejdříve měl totiž na holi tutovku Mašín, který v mezikruží promáchl černou pryž. V následující akci ale byli Hradečtí úspěšní, když po ťukeci od Sklenáře dopravil kotouč za Březinova záda Mikuláš Matouš – 4:2. Uběhly necelé dvě minuty a Mountfield vstřelil pověstné bůro, o které se zasadil v utkání velmi aktivní Václav Maršík – 5:2. Ani Kouba však nebyl bez práce. Když ale znovu selhala obrana domácích, nezbylo mu nic jiného, než lovit kotouč po střele Jonáše Kronuse zpoza svých zad – 5:3.

Hradečtí potvrdili vítězství šestým gólem

Ačkoli třetí dvacetiminutovka zdaleka nebyla tolik bohatá na góly jako dvě předchozí, i nadále se rozhodně bylo na co dívat. O nakonec jedinou branku poslední části se postaral znovu Petr Poppel , pro nějž se jednalo o druhou branku v utkání – 6:3. Korigovat na rozdíl dvou gólů mohli o pár okamžiků později hosté, když se do dobré pozice dostal Gorás, jenž tečoval Zdeňkovu jedovku od modré. U pravé tyčky klece byl však připraven pozorný Kouba.

V posledních osmi minutách klání dostal šanci v bráně Denis Vacek, jenž vystřídal Štěpána Koubu a připsal si první start v kategorii starších dorostenců. O ještě jeden střelecký zápis se v závěru mohl postarat Mašín, který byl faulován a jel tak trestné střílení. To se mu však nepovedlo zakončit podle představ a Březina v kolínské bráně jeho úmysl přečetl. Mountfield si tak po dvou porážkách připisuje tři body za výhru 6:3.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Vrátili jsme se k naší aktivní hře, kterou chceme hrát každý zápas a kterou jsme poslední dvě utkání nepředváděli. Kluci přistoupili k zápasu a hlavně k jeho začátku dobře, prvním gólem se jim pak i zvedlo sebevědomí. Ve druhé třetině jsme udělali nějaké chyby, které si ukážeme na videu. Pořád se opakují a je potřeba je odstranit. Musím vyzdvihnout naší třetí lajnu, kde hráli hráči z mladšího dorostu, kteří odvedli opravdu výbornou práci. Hodně nám dnes k vítězství pomohli.

Jiří Kadlec (SC Kolín):
Po špatném začátku, kdy domácí dali podle mého dva velmi laciné góly, jsme už vždy jen dotahovali. Soupeř na to bohužel pokaždé skoro vzápětí dokázal odpovědět. Myslím, že jsme mohli Hradec víc potrápit.